serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  17.09.2020

1) Agata od kilku miesięcy nie widuje swojej córki. Choć zgodnie z postanowieniem sądu dziecko...

Sprawa dla reportera 

17.09.2020

Napisy: polskie dla niesłyszących

1) Agata od kilku miesięcy nie widuje swojej córki. Choć zgodnie z postanowieniem sądu dziecko... ROZWIŃ

1) Agata od kilku miesięcy nie widuje swojej córki. Choć zgodnie z postanowieniem sądu dziecko ma pozostać przy matce, ojciec ma wyznaczone kontakty i podczas jednego z nich zabrał córkę. Pretekstem do odebrania kilkulatki było zaświadczenie lekarskie o podejrzeniu u matki choroby psychiatrycznej – przeniesionego zespołu Münchhausena. Zaświadczenie wystawił lekarz pediatra, neurolog – bez konsultacji pacjentki. Organy państwa nie mogą oddać dziecka matce, ponieważ ojciec zachował pełnię praw rodzicielskich.

2) Mirosław jest rolnikiem i czuje się oszukany przez przyjaciela – pośrednika sprzedaży krów. Gospodarz nie miał zdolności kredytowej na zakup bydła z Łotwy, dlatego przyjaciel zaoferował mu pomoc w otrzymaniu pożyczki w prywatnej spółce oraz sprowadzeniu krów do gospodarstwa. Z powodu zaległości w spłacie sprawę przejął komornik, który odbiera mu wszystkie dochody. Dług wzrósł do ponad 800 tys. zł. Rodzina rolnika utrzymuje się jedynie z programu 500+ i grozi im licytacja gospodarstwa.

3) U kilkumiesięcznej Mai zdiagnozowano genetyczną chorobę - rdzeniowy zanik mięśni SMA 1. Koszt leku to ok. 10 mln zł. Rodzice dziecka skarżą się na zbyt długo trwający proces diagnozowania dziecka. Ponadto nie są w stanie zebrać aż takiej dużej kwoty na leczenie dziecka. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy