serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  17.08.2017

1) Jan został skazany za rzekomy gwałt na pasierbicy i znęcanie się psychiczne i fizyczne...

Sprawa dla reportera 

17.08.2017

1) Jan został skazany za rzekomy gwałt na pasierbicy i znęcanie się psychiczne i fizyczne... ROZWIŃ

1) Jan został skazany za rzekomy gwałt na pasierbicy i znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją partnerką. Kilkanaście lat temu związał się z matką dwóch córek. Ze związku urodził się im syn, który dziś mieszka z mężczyzną. Po rozstaniu z matką dzieci, mężczyzna związał się z jedną z jej córek – Katarzyną. Jak twierdzi para, matka i siostra Katarzyny nie mogą pogodzić się z tą sytuacją i oskarżyły go o gwałt i znęcanie. W pierwszej instancji sąd uniewinnił mężczyznę od zarzucanych mu czynów, jednak w drugiej skazał na kilka lat więzienia.

2) Eugeniusz jest niepełnosprawny. Mieszka w raz z matką w tragicznych warunkach, w grożącym zawaleniem domu, bez wody i toalety. Wielokrotnie zwracał się do opieki społecznej o pomoc, ale ta odmawia, bo podobno przekracza próg dochodowy o 50 gr. Zamiast pomocy ośrodek pomocy społecznej wystąpił do sądu o umieszczenie Eugeniusza i jego matki w domu pomocy społecznej. A rodzina nie chce opuścić swojego domu.

3) Marta od wielu lat żyje w bólu. Kilkanaście lat temu przeszła operację wydłużania lewej nogi. Od tego czasu cały czas jej noga jest w stanie zapalnym. Jak się okazuje, Marta ma w niej również ubytek kości. Kobieta przeszła wiele operacji, ma zapalenie szpiku i kości, z czym wielokrotnie zgłasza się do szpitali. Jak twierdzi, lekarze nie są w stanie konkretnie zdiagnozować jej przypadku i pomoc pozbyć się bólu. ZWIŃ