serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  15.12.2016

1) Michałek przez kilkanaście miesięcy przebywał w rodzinie zastępczej. Ze względu na to, że nie...

Sprawa dla reportera 

15.12.2016

1) Michałek przez kilkanaście miesięcy przebywał w rodzinie zastępczej. Ze względu na to, że nie... ROZWIŃ

1) Michałek przez kilkanaście miesięcy przebywał w rodzinie zastępczej. Ze względu na to, że nie znaleziono w Polsce rodziny, która mogłaby go adoptować, zaproponowano adopcję zagraniczną. Zgłosiło się małżeństwo z Belgii. W toku prowadzonego postępowania adopcyjnego małżeństwo obcokrajowców zabrało chłopca, rzekomo bezpodstawnie, do Belgii, gdzie do tej pory przebywa. Belgijska rodzina nie stosuje się do postanowień polskiego sądu o zwróceniu dziecka polskiej rodzinie zastępczej.

2) Emilia kilka lat temu została potrącona przez samochód w Londynie. W wyniku odniesionych obrażeń przeszła trepanację czaszki, usuwając jej część. Kobieta cierpi z powodu napadów padaczki pourazowej. Od kilku lat czeka na operację mózgu. Niezbędna jest pomoc w jej leczeniu.

3) Kajetan Staniecki dwa lata temu w zakładzie pracy wypadł z wysokości trzech metrów z kosza wózka widłowego. W wyników odniesionych obrażeń doznał złamania kręgosłupa. Od czasu wypadku ma niedowład jednej nogi, śruby w drugiej, a także płytki w kręgosłupie. Jak twierdzi, firma skutecznie próbuje uniknąć wypłaty odszkodowania m.in. przez wysyłanie detektywów pod jego dom w celu udowodnienia, że jest zdrowy. Kajetan walczy z depresją, jego sposobem na ucieczkę od choroby jest tworzenie tekstów i nagrywanie teledysków do sowich piosenek. To również działa na jego niekorzyść w walce do uzyskania odszkodowania od firmy. Obecnie mężczyzna utrzymuje się jedynie z 800 zł renty. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy