serwisy tvp

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  15.10.2020

1) Po zmarłym ojcu odziedziczyła atrakcyjnie położoną działkę pod Łodzią oraz kilka kóz, psy i...

Sprawa dla reportera 

15.10.2020

Napisy: polskie dla niesłyszących

1) Po zmarłym ojcu odziedziczyła atrakcyjnie położoną działkę pod Łodzią oraz kilka kóz, psy i... ROZWIŃ

1) Po zmarłym ojcu odziedziczyła atrakcyjnie położoną działkę pod Łodzią oraz kilka kóz, psy i domowy drób. Popadła w konflikt z sąsiadem, który oskarżył ją o zaniedbywanie zwierząt. Ukochane psy i kozy, a także indyki i perliczki zostały jej odebrane i czasowo umieszczone w hotelu dla zwierząt. Po kilku miesiącach kobieta została oczyszczona z zarzutów znęcania się nad zwierzętami, ale mimo to została obciążona przez gminę rachunkiem na ok. 100 tys. złotych za pobyt zwierząt w hotelu. Kobiety nie stać na zapłacenie tak ogromnej kwoty. Grozi jej licytacja ojcowizny. Jej zdaniem, ta dramatyczna sytuacja jest wynikiem zmyślnej intrygi sąsiada, który od początku liczył na to, że przejmie jej ziemię, która graniczy z jego stawami.

2) Grupa sadowników spod Grójca twierdzi, że zostali oszukani przez pośredników skupujących i sprzedających jabłka oraz firmy zlecające im usługę sortowania owoców. Spośród kilku rodzin, które czują się pokrzywdzone, w najtrudniejszej sytuacji jest pani Wioletta, sadowniczka, która przejęła gospodarstwo po zmarłych rodzicach. Na nieuczciwej współpracy kobieta straciła ponad pół miliona złotych.

3) Dwie ukraińskie rodziny szukają w Polsce ratunku dla swoich dzieci śmiertelnie chorych na rdzeniowy zanik mięśni. Za naszą wschodnią granicą dzieci z SMA są skazane na śmierć, ponieważ ukraiński system opieki zdrowotnej nie przewiduje żadnego leczenia. Jedynym zaleceniem tamtejszych lekarzy jest basen i rehabilitacja. Dlatego coraz więcej Ukraińców przyjeżdża do Polski, gdzie leczenie SMA jest refundowane, choć rodziny potrzebują finansowego wsparcia na rehabilitacje i utrzymanie. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy