serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  15.09.2016

1) Barbara z mężem przez wiele lat mieszkała i pracowała w Brukseli. Tam urodziły im...

Sprawa dla reportera 

15.09.2016

1) Barbara z mężem przez wiele lat mieszkała i pracowała w Brukseli. Tam urodziły im... ROZWIŃ

1) Barbara z mężem przez wiele lat mieszkała i pracowała w Brukseli. Tam urodziły im się dwie córki. Niestety w wyniku narastających konfliktów doszło do rozwodu. Barbara z córkami uciekła do Polski. Mąż podał ją do belgijskiego sądu o odebranie dzieci. Tenże sąd orzekł, że miejscem zamieszkania dzieci jest miejsce zamieszkania ojca - czyli Bruksela. Polski sąd wydał postanowienie, że dzieci mają zostać z matką. Barbara nie wywiązała się z wyroku belgijskiego i nie oddała córek byłemu mężowi. Kiedy kobieta pojawiła się w Brukseli na kolejnej rozprawie dotyczącej dzieci, została aresztowana, osadzona na trzy miesiące w areszcie i skazana na 5 lat więzienia. Po wyjściu z aresztu zapadł wyrok, że dzieci mają być z ojcem. Jeśli Barbara nie odda dzieci, trafi za kraty. Zrozpaczona matka i jej córki nie mogą pogodzić się z decyzją sądu. Kobieta twierdzi, że córki nie chcą mieszkać z ojcem. Dziewczynki zwracały się o pomoc m.in. do króla Belgii i prezydenta Polski, jednak ich prośby nie przyniosły rezultatu.

2) 6-letnia Jessica urodziła się z upośledzeniem umysłowym. Po kilku latach u dziecka zdiagnozowano padaczkę. Z każdym rokiem życia stan dziewczynki pogarsza się. Teraz nie chodzi, nie mówi, nie ma z nią kontaktu. Mama dziewczynki szuka pomocy w leczeniu córki.

3) Małżeństwo Boguszewskich zaciągnęło kilka lat temu kredyty na budowę nowego domu. Zatrudnili murarza, który wziął pieniądze i zniknął. Mimo wyroków sądowych, rodzina nie może odzyskać pieniędzy. Ponadto nie są w stanie spłacać kredytów zaciągniętych na budowę i grozi im licytacja gospodarstwa. Do tego trójka dzieci Anny i Wiesława urodziła się z upośledzeniem umysłowym i ruchowym. Rodzina mieszka w bardzo złych warunkach. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy