serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  14.05.2020

1) 9 lat temu, na samym początku działalności firmy transportowej, jeden z kierowców zatrudnionych w...

Sprawa dla reportera 

14.05.2020

Napisy: polskie dla niesłyszących

1) 9 lat temu, na samym początku działalności firmy transportowej, jeden z kierowców zatrudnionych w... ROZWIŃ

1) 9 lat temu, na samym początku działalności firmy transportowej, jeden z kierowców zatrudnionych w firmie dostał na terytorium Danii mandat w wysokości niemal 60 tys. złotych. Od tego czasu przedsiębiorstwo zaczęło popadać w problemy finansowe. Właścicieli nie było stać na opłacenie składek do ZUS i podatków, ani na zapłatę za zamówione z wyprzedzeniem paliwo. Długi urosły do wysokości kilkuset tysięcy złotych, konta firmowe zajął komornik. Ostatecznie zlicytował i sprzedał dom rodzinny właścicieli firmy. Jak twierdzi małżeństwo, cena domu została zaniżona 3-krotnie. Obecnie małżeństwo mieszka w przybudówce gospodarczej na podwórzu u swoich rodziców.

2) Sprawa kilkunastomiesięcznego chłopca, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Ta genetyczna choroba prowadzi do paraliżu, trudności z oddychaniem, przedwczesnej śmierci albo niepełnosprawności utrzymującej się przez całe życie. Ratunkiem jest kosztowne leczenie w USA, ale rodziców dziecka na nie nie stać. Większość środków pochłania codzienna rehabilitacja i dotychczaowe leczenie. Nowa terapia genowa polega na zastąpieniu uszkodzonego genu jego sprawnie działającą kopią. Koszt to ok. 9 mln złotych. kosztowne.

3) Wracamy do sprawy kilkuletniego Kuby, który urodził się z porażeniem mózgowym. Jego marzeniem było zagrać w piłkę i tańczyć. Dzięki pomocy widzów udało się sfinansować operację stóp chłopca oraz zakupić nowoczesne urządzenie ułatwiające chodzenie.

4) Na koniec przypominamy sprawę dwóch sióstr handlujących gazem, która miały być oszukane przez swoich kontrahentów. Po naszym reportażu w sprawie pojawiły się nowe wątki. Po decyzji sądu prokuratura musiała wznowić śledztwo przeciwko nieuczciwym przedsiębiorcom, a kobietom udało się odzyskać samochody-cysterny przetrzymywane przez byłych kontrahentów. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy