serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  13.08.2020

1) Ewa – matka czwórki dzieci – jakiś czas temu zgłosiła się do ośrodka...

Sprawa dla reportera 

13.08.2020

Napisy: polskie dla niesłyszących

1) Ewa – matka czwórki dzieci – jakiś czas temu zgłosiła się do ośrodka... ROZWIŃ

1) Ewa – matka czwórki dzieci – jakiś czas temu zgłosiła się do ośrodka pomocy społecznej z prośbą o umieszczenie dzieci w rodzinie zastępczej. Uznała, że sama nie radzi sobie z ich wychowaniem. Ma stały kontakt z trójką dzieci, natomiast najmłodsze dziecko zostało jej odebrane na posiedzeniu niejawnym i zostało umieszczone w innej rodzinie zastępczej niż pozostałe. Jak twierdzi rodzina, opiekunowie najmłodszej pociechy uniemożliwia jej spotkania z dzieckiem.

2) Pani Aurelia z mężem i synami prowadzi gospodarstwo rolne. Małżeństwo wpadło w spiralę długów. Jak twierdzą, tragiczna sytuacja finansowa doprowadziła ich do przymusu sprzedania krów i świń, które były zakontraktowane na sprzedaż innej firmie. Rolnicy zostali skazani na więzienie za przywłaszczenie zwierząt. Mąż już trafił za kraty, kobieta walczy o odroczenie kary, ponieważ zarówno dzieci, jak i gospodarstwo zostaną bez opieki.

3) Historia kilkuletniej Kasi, która urodziła się z wieloma wadami wrodzonymi nóżek. Dziewczynka przeszła wiele skomplikowanych operacji w Polsce i za granicą. Obecnie potrzebuje wsparcia finansowego na kolejną operację, która ma się odbyć w Instytucie dr Paley’a. Koszt to ok. 600 tys. zł, na które rodziców nie stać. Dzięki ofiarności widzów „Sprawy dla reportera” przy współpracy Caritas Polska udało się pomóc ponad 100 dzieciom. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy