serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  13.01.2011

1. Historia Patryka z zespołem Downa z Warszawy. W 2008 r. był na koloniach w...

Sprawa dla reportera 

13.01.2011

Napisy: polskie

1. Historia Patryka z zespołem Downa z Warszawy. W 2008 r. był na koloniach w... ROZWIŃ

1. Historia Patryka z zespołem Downa z Warszawy. W 2008 r. był na koloniach w Jastrzębiej Górze. Po powrocie do domu matka zauważyła, że syn stał się nerwowy, zamknięty w sobie. Okazało się, że prawdopodobnie był molestowany przez opiekunów, o czym powiedział matce. Kobieta złożyła zawiadomienie do prokuratury, ale śledztwo zostało umorzone. Matka szuka sprawiedliwości.

2. Historia p. Bożeny i p. Adama z okolic Płocka. Wraz z synem w 2009 r. otworzyli Ośrodek Wypoczynkowo - Rekreacyjny. Już na początku działalności pojawiły się problemy. Jak twierdzą właściciele ośrodka, głośna muzyka zaczęła przeszkadzać jednemu z sąsiadów. Pan Adam miał przedstawionych 9 zarzutów zakłócania ciszy nocnej. Wyrokiem sądu został skazany na karę grzywny. Syn p. Adama również ma postawione zarzuty. Choć w obronie ośrodka stoi większość mieszkańców miejscowości, właściciele boją się, że będą musieli zamknąć placówkę, co oznacza, że nie spłacą 600 tys. zł. kredytu, który zaciągnęli na budowę.

3. Powrót do sprawy p. Małgorzaty, która po śmierci matki wychowuje sześcioro rodzeństwa i czworo własnych dzieci. Rodzina żyje w biedzie. Po emisji programu p. Małgorzata otrzymała liczną pomoc od widzów.

4. Powrót do sprawy z okolic Ostrowca Świętokrzyskiego. 19 - letni Michał odprowadzał koleżankę do domu. Wracali z jej trzema kolegami, w wieku 15 - 16 lat. Michał wdał się z nimi w sprzeczkę. Został pobity przez trójkę nieletnich. Zmarł wskutek doznanych obrażeń. Sąd I instancji orzekł wobec nieletnich tylko dozór kuratora, nie trafili do zakładu zamkniętego. Nie postawiono im także zarzutu nieudzielenia pierwszej pomocy. Z wyrokiem sądu nie godzą się rodzice Michała i jego przyjaciele. Po emisji programu sprawą zajęła się Prokuratura Generalna. ZWIŃ