serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  12.11.2020

1) Półtoraroczny Kajtek choruje na rdzeniowy zanik mięśni - SMA 1. Rodzice chłopca muszą zebrać...

Sprawa dla reportera 

12.11.2020

Napisy: polskie dla niesłyszących

1) Półtoraroczny Kajtek choruje na rdzeniowy zanik mięśni - SMA 1. Rodzice chłopca muszą zebrać... ROZWIŃ

1) Półtoraroczny Kajtek choruje na rdzeniowy zanik mięśni - SMA 1. Rodzice chłopca muszą zebrać 9 mln złotych na leczenie nowoczesną terapią genową, która zatrzymuje postęp tej śmiertelnej choroby. Niestety, jedyny w Polsce szpital realizujący terapię, właśnie potwierdził wprowadzenie w całej Europie bezwzględnego kryterium wagowego. Lek nie zostanie podany dzieciom, które ważą więcej niż 13,5 kilograma. Kajtek waży 13 kilogramów, a na koncie zbiórki jest jedna czwarta potrzebnej kwoty. W zbieranie pieniędzy zaangażowała się lokalna społeczność oraz Bogdan Trojanek z zespołem i rodziną, który organizuje koncerty w kościołach. Liczymy na wsparcie widzów.

2) Wracamy do sprawy małego Franka z rdzeniowym zanikiem mięśni. Jego historię pokazywaliśmy w marcu. Dzięki naszym widzom udało się mu sfinansować terapię genową najdroższym lekiem świata. Franio zrobił już duże postępy i próbuje samodzielnie siadać. Rodzice Frania przekazali Kajtusiowi swoje grupy licytacyjne prowadzone w mediach społecznościowych.

3) Historia braci bliźniaków, którzy czują się pokrzywdzeni przez wymiar sprawiedliwości. Zostali oni oskarżeni przez prokuraturę za pobicie ze skutkiem śmiertelnym swojego sąsiada - samotnego, schorowanego, starszego człowieka. Rzekomo pobity mieszkał w stajni, w nieludzkich warunkach. Jak wynika z przeprowadzonej sekcji zwłok, mężczyzna zmarł na krwotok z przewodu pokarmowego, a nie z powodu pobicia. Dodatkowo data rzekomego pobicia jest sporna, a zeznania świadków - niejasne i niespójne. W dniu rzekomego pobicia bracia przebywali kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zdarzenia. Mimo tego spędzili trzy miesiące w areszcie, wyszli za wysoką kaucją, na którą złożyli się ich pracodawcy, rodzina i mieszkańcy wsi. Młodzi mężczyźni liczą na sprawiedliwe orzeczenie sądu.

4) Wracamy do sprawy, którą pokazywaliśmy 6 lat temu. Pani Aleksandra wraz z mężem produkowali stroje kąpielowe. Podpisali weksel in blanco, który -według ich wspólnika - miał być zabezpieczeniem dalszej współpracy. Wspólnik indosował weksel włoskiemu przedsiębiorcy, który dokument uruchomił i wezwał producentów do zapłaty ok. 1mln zł. W sądzie wspólnik twierdził, że weksel był zabezpieczeniem rzekomej pożyczki, jaką zaciągnęli u niego przedsiębiorcy. Kilka lat walki w sądach doprowadziło do uniewinnienia wspólnika, mimo że ostatecznie sąd stwierdził, że pożyczki nie było. Weksel muszą spłacić, grozi im licytacja majątku. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy