serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  12.07.2018

1) Monika i jej mąż Karol – rodzice sześciorga dzieci – zostali oskarżeni o fizyczne...

Sprawa dla reportera 

12.07.2018

1) Monika i jej mąż Karol – rodzice sześciorga dzieci – zostali oskarżeni o fizyczne... ROZWIŃ

1) Monika i jej mąż Karol – rodzice sześciorga dzieci – zostali oskarżeni o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad dwojgiem z nich. Wszystko przez siniaki, jakie u dwóch chłopców zauważyła asystent rodziny. Kolejnym zarzutem był brak leczenia dzieci, nie podawanie im leków i zaniedbanie pod względem duchowym. Wszystkie dzieci przekazano do rodzin zastępczych, w tym jeden syn z padaczką lekoodporną do babci. Najmłodsze dziecko – Marianna, została odebrana Monice w szpitalu tuż po porodzie. Babcia dzieci próbowała zostać rodziną zastępczą dla całej szóstki, jednak sąd rodzinny nie wyraził na to zgody. Rodzice, decyzją prokuratury, nie mogą widywać dzieci, nie mogą też zabierać ich do domu na wakacje. Akt oskarżenia wobec nich wpłynął do sądu. Małżeństwo nie może pogodzić się z decyzją prokuratury.

2) Pan Waldemar przepisał majątek dwóm siostrzenicom, w zamian za dożywotnią opiekę. Jak twierdzi, obdarowani nie wywiązują się z umowy. Doszła do tego sytuacja, w której konkubent jednej z siostrzenic, rzekomo zaprowadził uzależnioną od alkoholu siostrę Waldemara do kilku banków, gdzie ta, przedstawiając fikcyjnie zatrudnienie i zarobki, zaciągnęła kredyty na ok. 100 tys. zł.

3) Rodzeństwo Patrycja i Szymon chorują na niezdiagnozowaną chorobę. Dzieci od urodzenia rozwijały się prawidłowo, jednak od pewnego czasu ich ręce i nogi zaczęły się wykręcać. Szymon nie chodzi, wymaga całodziennej pomocy. Wstępne rozpoznanie to zespół Leigha. Rodzice szukają jednak pomocy w postawieniu konkretnej, ostatecznej diagnozy. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy