serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  12.05.2011

1) Sprawa śmierci 18–letniego Patryka z okolic Białegostoku. Zmarł w październiku 2010 r. po upadku...

Sprawa dla reportera 

12.05.2011

Napisy: polskie

1) Sprawa śmierci 18–letniego Patryka z okolic Białegostoku. Zmarł w październiku 2010 r. po upadku... ROZWIŃ

1) Sprawa śmierci 18–letniego Patryka z okolic Białegostoku. Zmarł w październiku 2010 r. po upadku z ruchomych schodów w jednym z warszawskich centrów handlowych. Patryk był reprezentantem Polski juniorów w strzelectwie sportowym i wielokrotnym medalistą. Sprawą zajmowała się prokuratura, która wykluczyła udział osób trzecich i umorzyła śledztwo. Sąd odrzucił zażalenie ojca, uznając zdarzenie jako nieszczęśliwy wypadek.

2) Historia 8–letniej Patrycji z okolic Tomaszowa Lubelskiego. Od urodzenia choruje na artrogrypozę – przykurcze wszystkich stawów kończyn górnych i dolnych. Potrzebuje nowych protez, trudna sytuacja finansowa rodziny uniemożliwia jednak ich zakup.

3) Historia pani Jolanty z Warszawy. Samotna kobieta ma amputowane obie nogi. Kamienica, w której mieszka należy do prywatnego właściciela. Powiatowy Nadzór Budowlany nakazał opróżnienie budynku i zakazał jego użytkowania, a sąd wydał wyrok eksmisyjny. Pani Jolanta występowała do gminy o przydział mieszkania – otrzymała decyzję odmowną. ZWIŃ