serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  11.06.2020

1) 4 lata temu dziś 10-latka została wywieziona do Wietnamu przez swoją matkę, Wietnamkę. Polski...

Sprawa dla reportera 

11.06.2020

Napisy: polskie dla niesłyszących

1) 4 lata temu dziś 10-latka została wywieziona do Wietnamu przez swoją matkę, Wietnamkę. Polski... ROZWIŃ

1) 4 lata temu dziś 10-latka została wywieziona do Wietnamu przez swoją matkę, Wietnamkę. Polski wymiar sprawiedliwości nakazał powrót dziecka do kraju i do ojca. Matka, wspierana przez władze Republiki Socjalistycznej Wietnamu ukrywa się z dzieckiem i skutecznie utrudnia spotkania ojca z córką. Ojciec walcy o odzyskanie opieki nad córką.

2) Wracamy do sprawy piekarza-rzemieślnika z 25-letnim doświadczeniem, który chcąc rozbudować swoją małą piekarnię zakupił nieruchomość z halami i magazynami. Jak twierdzi, został oszukany przez urzędy, które zapewniały go, że nieruchomość jest wolna od wad prawnych oraz przez bank, który miał dokredytować zakup, ale ostatecznie wycofał się z ustnej umowy. Obecnie piekarz ma 4 miliony długu, jest zmuszony likwidować kolejne sklepy i zwalniać pracowników. Ale dzięki nagłośnieniu sprawy pojawiła się szansa uratowania interesu.

3) Przedstawimy też historię 28-letniej kobiety chorej na ciężką skoliozę. Wygięty o 140 stopni kręgosłup sprawia jej nieludzki ból, miażdży płuca, kobieta szybko się męczy, coraz ciężej jej oddychać. Jedyną radość daje jej śpiewanie piosenek Czesława Niemena. Jak twierdzi nasza bohaterka, lekarze w Polsce nie chcą podjąć się operacji. Jedynym ratunkiem jest skomplikowane leczenie w Czechach, którego koszt wynosi ponad 300 tys. Zł.

4) Na koniec wracamy do sprawy dziecka, które choruje na ciężką, rzadką chorobę genetyczną – rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Stan chłopca z dnia na dzień się pogarsza. Potrzebne są pieniądze na nowoczesną terapię w USA. Jednorazowy wlew może uratować życie i zdrowie chłopca, a tym samym zaoszczędzić pieniądze, które trzeba byłoby przeznaczyć na długotrwałe leczenie regularnymi, częstymi wlewami. Koszt terapii przerasta możliwości finansowe rodziny, ponieważ wynosi prawie 10 milionów złotych. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy