serwisy tvp

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  11.03.2021

1) Spór mieszkańców wsi Kolonia Zawady z tamtejszym wójtem o budowę ronda i wiaduktu kolejowego....

Sprawa dla reportera 

11.03.2021

Napisy: polskie dla niesłyszących

1) Spór mieszkańców wsi Kolonia Zawady z tamtejszym wójtem o budowę ronda i wiaduktu kolejowego.... ROZWIŃ

1) Spór mieszkańców wsi Kolonia Zawady z tamtejszym wójtem o budowę ronda i wiaduktu kolejowego. Ludzie skarżą się, że rondo będzie przebiegało zbyt blisko ich domów oraz że pod budowę inwestycji zostaną im odebrane części ich działek. Według ich relacji, nie zostali powiadomieni o planach budowy, co pozbawiło ich prawa do ewentualnego przedstawienia swojej opinii. Wójt twierdzi, że opublikował obwieszczenie o planowanej inwestycji, zorganizował zebrania informacyjne dla mieszkańców, a przede wszystkich nie czuje się stroną sporu, ponieważ budowa ronda i wiaduktu jest finansowana przez rząd i Unię Europejską. Reprezentantami mieszkańców i głównymi przeciwnikami wójta jest małżeństwo Polaków, którzy ponad 40 lat mieszkali w Niemczech, dokąd uciekli w czasach PRL.

2) Agnieszka jest w konflikcie ze swoim byłym mężem. Walczą o prawa i opiekę nad 10-letnim synem, który – według ostatniego postanowienia sądu – ma być przy ojcu. Chłopiec boi się wrócić do taty i oskarża go o molestowanie. Dziecko dzwoni z prośbami o pomoc do Rzecznika Praw Dziecka, jednak nikt nie reaguje na jego wołania o ratunek. Matka dziecka została pozbawiona praw rodzicielskich za to, że rzekomo to ona zachowuje się wobec dziecka niestosowanie i przekracza granice jego intymności.

3) U małego Nikodema zdiagnozowano genetyczną chorobę - rdzeniowy zanik mięśni SMA 1. Koszt leku, który zatrzymuje SMA to ok. 9,5 mln zł. Rodzice dziecka nie są w stanie zebrać aż tak dużej kwoty, dlatego też potrzebują wsparcia finansowego na leczenie. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy