serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  10.08.2017

1) Maryla i jej rodzeństwo walczą o opiekę nad swoją najmłodszą siostrą Izą. Dziewczynka po...

Sprawa dla reportera 

10.08.2017

1) Maryla i jej rodzeństwo walczą o opiekę nad swoją najmłodszą siostrą Izą. Dziewczynka po... ROZWIŃ

1) Maryla i jej rodzeństwo walczą o opiekę nad swoją najmłodszą siostrą Izą. Dziewczynka po śmierci matki trafiła pod opiekę rodziny, a następnie do rodziny zastępczej, gdzie przebywa do dziś. Rodzeństwo może widywać się z nią jedynie raz w tygodniu przez godzinę. Maryla jako najstarsza, stara się od kilku lat o zostanie opiekunem prawnym Izy, jednak bez skutku. Jak się okazało, dziewczynka prawdopodobnie trafi do rodziny adopcyjnej w Stanach Zjednoczonych.

2) Julian jest niepełnosprawny. Kilkanaście lat temu jego rodzice przekazali na rzez Skarbu Państwa swoje kilkuhektarowe gospodarstwo, zapewniając sobie w nim dożywocie. W związku z budową autostrady A1 rodzina została tymczasowo przeprowadzona przez wójta do budynku należącego do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Umowa najmu zawarta była na rok. Po tym czasie wójt miał zapewnić inny lokal mieszkalny. Julian wraz z matką już od kilku lat mieszka w tym budynku. Rodzina ma orzeczoną eksmisję, ponieważ dom grozi zawaleniem. Mimo umowy z wójtem i wyroku eksmisyjnego, urząd do dziś nie wskazał dla nich nowego mieszkania.

3) Ewa chce uchronić majątek rodzinny przed swoją była bratową. Brat Karol dopisał żonę do majątku po ślubie. Po rozwodzie, w wyniku podziału majątku, Karol musi spłacić byłą żonę na kwotę ok. 280 tys. zł. Aby się przed tym uchronić przekazał cały majątek na rzecz siostry. Niestety nieskutecznie, ponieważ teraz Ewa ma spłacić bratową. Ponadto, jak twierdzi Ewa jej brat nie jest ojcem biologicznym syna, na którego musi płacić alimenty. Kobieta przeprowadziła prywatne badanie dna, z którego wynika, że na 99,9 proc. jej brat nie jest ojcem dziecka. Prokuratura również badała ojcostwo Karola i potwierdziła je w 100 proc. Rodzina obawia się, że ich majątek zostanie wkrótce zlicytowany. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy