1) Agnieszka jest sparaliżowana i wymaga całodobowej opieki. Feralnego dnia, kiedy była jeszcze zdrowa,...

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  10.01.2019

1) Agnieszka jest sparaliżowana i wymaga całodobowej opieki. Feralnego dnia, kiedy była jeszcze zdrowa,...

Sprawa dla reportera 

10.01.2019

1) Agnieszka jest sparaliżowana i wymaga całodobowej opieki. Feralnego dnia, kiedy była jeszcze zdrowa,... ROZWIŃ

1) Agnieszka jest sparaliżowana i wymaga całodobowej opieki. Feralnego dnia, kiedy była jeszcze zdrowa, doznała w pracy bezwładu jednej ręki, następnie drugiej. W kilkanaście minut jej ciało było całkowicie sparaliżowane. Jak twierdzi rodzina Agnieszki, do dziś nie postawiono jednoznacznej diagnozy. Kobieta jest pielęgnowana przez matkę i ojca. Ten, niegdyś alkoholik, dziś nawrócony, wykonuje różańce i przekazuje je potrzebującym.

2) Mariola z okolic Miłkowa mieszka w przyczepie campingowej na swojej posesji u podnóża szczytu Śnieżki. Kobieta żyje z dala od cywilizacji i lokalnej społeczności. Kilka lat temu kupiła drewniany domek i wynajęła firmę transportową do jego przewiezienia na działkę. Jak twierdzi, właściciel firmy nie wywiązał się z umowy, ponadto doprowadził do zniszczenia domu przecinając go na dwie części. Dom nigdy nie dotarł na jej posesję, mimo, że sąd nakazał jego zwrot. W jej ocenie, lokalny układ za bezcen chce przejąć jej ziemię.

3) W lipcu zeszłego roku mąż Anny uprowadził wówczas siedmiomiesięcznego synka z jej mieszkania, kiedy jej nie było w domu. Kobieta twierdzi, że mąż jest kierowany przez swoją matkę, która rzekomo weszła w rolę matki małego Franka. Teściowa nazwała synową m.in. surogatką. Sąd zadecydował, że Anna na czas rozwodu może dojeżdżać do dziecka codziennie ponad 40 km w jedną stronę i spędzać z nim czas. Może go karmić, kąpać w obecności swojego męża, bez udziału jego rodziny. Kobieta twierdzi, że podczas wizyt u dziecka jest zamykana w domu na klucz, nagrywana, a mąż uniemożliwia jej pielęgnację dziecka. Zdesperowana wynajęła ochronę i w obawie o swoje życie codziennie jeździ z ochroniarzami do dziecka.

4) Wracamy też do sprawy Łukasza. Chłopak marzył o tym, aby stanąć na nogi i zagrać w piłkę z Kubą Błaszczykowskim. Przeszedł operację w USA, chodzi i wziął udział w meczu gwiazd z udziałem Kuby. ZWIŃ