serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  09.07.2020

1) Młody mężczyzna uległ śmiertelnemu wypadkowi podczas pracy w betoniarni. Państwowa Inspekcja Pracy, która badała...

Sprawa dla reportera 

09.07.2020

1) Młody mężczyzna uległ śmiertelnemu wypadkowi podczas pracy w betoniarni. Państwowa Inspekcja Pracy, która badała... ROZWIŃ

1) Młody mężczyzna uległ śmiertelnemu wypadkowi podczas pracy w betoniarni. Państwowa Inspekcja Pracy, która badała okoliczności tej sprawy, wskazała na liczne uchybienia, m.in. pracownicy nie przeszli odpowiednich szkoleń bhp. Mimo to, postępowanie w prokuraturze zostało umorzone. Wdowa po mężczyźnie twierdzi, że powodem umorzenia mogą być wpływy byłych właścicieli betoniarni - rodziny potentatów wielu branż, w tym mięsnej, kopalnianej, medycznej i kosmetycznej. Kobieta walczy o sprawiedliwość oraz odszkodowanie dla siebie oraz dla dwójki swoich dzieci.

2) Jedna z córek wybitnego gdańskiego architekta, autora projektu budowy i odbudowy ponad stu kamienic w obrębie Głównego Miasta twierdzi, że nie może spotykać się ani kontaktować telefonicznie ze swoim ojcem. Uniemożliwia jej to siostra, którą wiele lat temu ojciec obdarował całym majątkiem w postaci kamienicy w centrum Gdańska. Nasza bohaterka twierdzi, że ojciec chciałby odwołać darowiznę, ponieważ obdarowana córka próbuje go ubezwłasnowolnić i zmusić do badań psychiatrycznych.

3) Wracamy do sprawy 90-letniej kobiety i jej syna, którzy dostali nakaz eksmisji z mieszkania, które wynajmowali od 50 lat. Miejscowy urząd gminy powinien zapewnić im lokal zastępczy, czego od kilku miesięcy nie zrobił. Obecny właściciel budynku utrudniał rodzinie codzienne życie - odciął im wodę i kanalizację oraz włamał się do ich mieszkania. Dzięki interwencji programu oraz nagłośnieniu sprawy urząd przydzielił schorowanej staruszce nowe mieszkanie z łazienką.

4) Kolejna odsłona historii schorowanego małżeństwa, które mieszka w dramatycznych warunkach w lokalu socjalnym. Pod pretekstem złych warunków mieszkaniowych zostały im odebrane zwierzęta, które traktowali jak własne dzieci: pies wodołaz, kot, 45-letnia papuga mówiąca w 3 językach oraz rybki. Małżeństwo prosiło o pomoc w odzyskaniu ukochanych zwierząt. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy