1) Młode małżeństwo adoptowało chłopca, który urodził się z wadą kończyny dolnej - krótszą nóżką....

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  09.04.2020

1) Młode małżeństwo adoptowało chłopca, który urodził się z wadą kończyny dolnej - krótszą nóżką....

Sprawa dla reportera 

09.04.2020

Napisy: polskie dla niesłyszących

1) Młode małżeństwo adoptowało chłopca, który urodził się z wadą kończyny dolnej - krótszą nóżką.... ROZWIŃ

1) Młode małżeństwo adoptowało chłopca, który urodził się z wadą kończyny dolnej - krótszą nóżką. Różnica długości obu nóżek wynosi ok 16 cm. W przyszłości, jeśli chłopczyk nie będzie leczony, ta różnica może wynieść nawet 30 cm. Rodzice adopcyjni zbierają pieniądze na rekonstrukcję stawów u dziecka. Operacja odbędzie się w Polsce, w nowoczesnym centrum medycznym. Jej koszt wynosi ponad pół miliona złotych.

2) Sprawa dwóch sióstr, pań po 70-tce, które czują się oszukane przez córkę jednej z nich. Kobieta obiecała swojej matce i ciotce pomoc w uzyskaniu odszkodowania za gospodarstwo rolne przejęte przez Skarb Państwa w latach 60-tych. W 2010 roku sąd zasądził kobietom odszkodowanie w wysokości łącznie ponad 300 tys. złotych, a miejscowe starostwo przelało te pieniądze na konto córki. Starsze panie twierdza, że córka posłużyła się sfałszowanym pełnomocnictwem i proszą o pomoc w odzyskaniu swoich pieniędzy.

3) Historia dziadka, który po nagłej śmierci swojego syna, zajmuje się trojgiem wnucząt. Matka dzieci odeszła od nich wiele lat temu i nie ma z nią kontaktu. Mężczyzna walczy o przejęcie prawnej opieki nad chłopcami. Potrzebna jest również pomoc finansowa, ponieważ zmarły syn, przed śmiercią wziął kredyt w wysokości ponad 200 tysięcy złotych na budowę domu. Obecnie spłatą kredytu zostali obciążeni chłopcy. Dziadek utrzymuje się z wyrobu palm wielkanocnych z e sprzedaży naturalnych ziół i zbóż.

4) Na koniec wracamy do sprawy młodego kierowcy tira, który został skazany za śmiertelne potrącenie rowerzystki. Sad Najwyższy przyjął kasację sporządzoną przez ekspertów „Sprawy dla reportera”. Udało się również czasowo odroczyć wykonanie kary pozbawienia wolności mężczyzny. ZWIŃ