serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  09.03.2017

1) Irena i jej mąż kilka lat temu z powodu kłopotów finansowych postanowili sprzedać kilkadziesiąt...

Sprawa dla reportera 

09.03.2017

1) Irena i jej mąż kilka lat temu z powodu kłopotów finansowych postanowili sprzedać kilkadziesiąt... ROZWIŃ

1) Irena i jej mąż kilka lat temu z powodu kłopotów finansowych postanowili sprzedać kilkadziesiąt hektarów ziemi. Jak twierdzą, podpisali jedynie przedwstępny akt sprzedaży, a do finalizacji transakcji z winy kupującego nigdy nie doszło. Pomimo braku końcowej umowy, nowy właściciel zaczął pobierać dopłaty z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, których nie przeznaczał na uprawę. Jak twierdzą okoliczni mieszkańcy i Irena, ziemia leży odłogiem. Kobieta wygrała w sądzie sprawę o zwrot hektarów, jednak do dziś wyroku nie wykonano.

2) 8-letni Oliwier w sierpniu 2016 roku przeszedł przeszczep serca. Dziecko tuż po operacji doznało wylewu krwi do mózgu, dostało krwotoku do brzucha i wodogłowia. Jak twierdzą rodzice, ich dziecko otrzymało serce 40-letniej kobiety. Chłopiec jest w bardzo ciężkim stanie. Ostatnie tygodnie spędził w Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie podejrzewano nowotwór – chłoniaka. Oliwier nie chodzi, oddycha za pomocą ma rurki tracheostomijnej, jest karmiony dojelitowo. Rodzice są zrozpaczeni, czują się bezradni, nie wiedzą co dalej mają robić.

3) 21-letnieg Konrad jest upośledzony psychicznie. Trzykrotnie został skazany za kradzieże m.in. wędlin ze sklepu, kilkudziesięciu kilogramów nawozów rolniczych i dwóch rowerów. Sęk w tym, że jak twierdzi rodzina i biegli, chłopak jest na poziomie intelektualnym 12-letiego dziecka, a został skazany jedynie na podstawie zeznań kolegi. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy