serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  09.02.2017

1) Bogusław czuje się oszukany i okradziony przez była żonę. Po 17 latach wspólnego życia...

Sprawa dla reportera 

09.02.2017

1) Bogusław czuje się oszukany i okradziony przez była żonę. Po 17 latach wspólnego życia... ROZWIŃ

1) Bogusław czuje się oszukany i okradziony przez była żonę. Po 17 latach wspólnego życia doszło do rozwodu – jak twierdzi mężczyzna – z powodu zdrady i alkoholizmu żony. Małżeństwo wspólnie dorabiając się, wybudowało dom na działce żony. Po rozstaniu kobieta przepisała cały majątek na swoją siostrę, która teraz chce eksmitować Bogusława. On walczy o odzyskanie majątku.

2) Od sześciu lat trwa walka małżeństwa Antkowiaków o adoptowanego syna. Dziecko tuż po narodzinach zostało oddane do adopcji przez matkę biologiczną, która rzekomo nie była w stanie sprawować opieki, a ojciec był nieznany. Rodzicami adopcyjnymi mieli zostać Agata i Patryk Antkowiakowie. Chłopiec trafił pod ich opiekę. Kilka tygodni później rodzice biologiczni zwrócili się do Antkowiaków z prośbą o zobaczenie dziecka. Po spotkaniu – jak twierdzi małżeństwo – rodzice biologiczni zaczęli straszyć, że odbiorą dziecko. Sprawa trafiła do sądu. Antkowiakowie chcieli pozbawić władzy rodzicielskiej rodziców biologicznych i przysposobić chłopca. Sąd przez sześć lat zajmował się sprawą, ostatecznie wydając postanowienie o wydaniu chłopca rodzicom biologicznym. Rodzice adopcyjni nie mogą pogodzić się z taką decyzją.

3) Anna ma dwójkę dzieci. Od trzech lat jest wdową. Jej mąż Paweł zginął podczas wypadku na przejeździe kolejowym. Kiedy żył rodzice przepisali mu gospodarstwo w zamian za rentę rolniczą. W akcie darowizny zapewnili służebność córce (siostrze Pawła) i spłatę na jej rzecz 20 tys. zł. Po śmierci męża Anna stała się właścicielem gospodarstwa. Po pewnym, czasie otrzymała od szwagierki wezwanie do zapłaty 45 tys. zł rzekomej spłaty. Sprawa trafiła do komornika, który pobiera z renty rodzinnej dzieci 200 zł miesięcznie. Annie grozi również licytacja majątku. Kobieta mieszka u swoich rodziców, utrzymuje się z renty rodzinnej. Nie może mieszkać w gospodarstwie ponieważ siostra męża, mimo zapisu w akcie jednego pokoju, zajęła cały dom. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy