serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  08.12.2016

1) Daniela walczy o odzyskanie majątku po zmarłym wujku – bracie matki. Jan był osobą...

Sprawa dla reportera 

08.12.2016

1) Daniela walczy o odzyskanie majątku po zmarłym wujku – bracie matki. Jan był osobą... ROZWIŃ

1) Daniela walczy o odzyskanie majątku po zmarłym wujku – bracie matki. Jan był osobą samotną, leczył się psychiatrycznie, całe życie marzył o synu, któremu mógłby przepisać majątek. I przepisał w darowiźnie sąsiadom kilka hektarów ziemi z domem, w zamian za opiekę i pochówek. Chciał usynowić ich syna. Jak twierdzi Daniela, po śmierci wuja sąsiedzi nie wywiązali się z umowy i obowiązek pochówku spoczął na niej. Jan rzekomo kilka lat wcześniej wielokrotnie przepisywał swój majątek różnym obcym osobom, po czym unieważniał umowy darowizny. Rodzina nie może pogodzić się z utratą ojcowizny.

2) Arkadiusz kilka lat temu pod wpływem dopalaczy skoczył z okna mieszkania. Dziś jest osobą sparaliżowaną, która potrzebuje rehabilitacji. Mariola - matka Arkadiusza, sama zajmuje się synem. Potrzebują pomocy finansowej na turnusy rehabilitacyjne.

3) Byli pracownicy elektrociepłowni w Machowie k. Tarnobrzega, w której pracowała również matka sparaliżowanego Arkadiusza, walczą o wypłatę zaległych wynagrodzeń. Spółka, w której pracowali ogłosiła upadłość. Oprócz pensji nie wypłaciła im odpraw i niw wydała świadectw pracy.

4) Wracamy też do sprawy kopalni siarki w Machowie, gdzie po emisji programu doszło do restrukturyzacji. Dziś na miejscu kopalni znajduje się ośrodek rekreacyjny z jeziorem.

5) Na koniec historia Moniki, której grozi licytacja mieszkania za dług 7 tys. zł. Kobieta kilka lat temu udostępniła swoje mieszkanie na pokaz pościeli, w zamian miała otrzymać jeden z reklamowanych kompletów. Jak twierdzi, zamiast podpisania umowy użyczenia mieszkania, podpisała umowę kredytową na pościel. Próba cofnięcia umowy okazała się nieskuteczna. W sądzie zapadł wyrok nakazu zapłaty. Prośby rozłożenia spłaty na raty nie przyniosły rezultatu. Sprawa trafiła do komornika, który zajął mieszkanie kobiety. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy