serwisy tvp

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  08.07.2021

1) Za chwilę skończy 90. lat. Po śmierci żony popadł w konflikt majątkowy z dwójką...

Sprawa dla reportera 

08.07.2021

Napisy: polskie dla niesłyszących

1) Za chwilę skończy 90. lat. Po śmierci żony popadł w konflikt majątkowy z dwójką... ROZWIŃ

1) Za chwilę skończy 90. lat. Po śmierci żony popadł w konflikt majątkowy z dwójką swoich dzieci o duży, rodzinny dom pod Warszawą. Emerytowany pracownik służby dyplomatycznej od zawsze wspierał córkę i syna w ich karierach oraz, jak twierdzi, zapewnił im spokojny byt finansowy. Pana Ryszarda przerażała wizja samotnej jesieni życia, dlatego związał się z kobietą w swoim wieku, która zamieszkała z nim w spornym domu. Jak wynika z jego relacji, dzieci nie zaakceptowały nowej miłości ojca. Mają również obawy, że ukochana ojca, po jego śmierci może przejąć rodzinny majątek, dlatego złożyły wniosek o nabycie spadku po zmarłej matce. Ponadto przysyłają do starszego pana interwencje policyjne i oskarżają go, że nie udostępnia im wejścia do domu. On zarzuca dzieciom niewdzięczność i brak opieki.

2) Historia właścicielki ponad stuletniego gospodarstwa ogrodniczego „Pod lipami”, które w części zostało wywłaszczone pod nowoczesną inwestycję finansowaną z budżetu państwa – poszerzenie sąsiednich ulic, budowę chodnika, ścieżki rowerowej i ronda. Budowniczy ulicy wycięli wiekowe lipy zasadzone przez pradziadka właścicielki w dniu założenia gospodarstwa. Kobieta zarzuca urzędnikom i burmistrzowi, że część jej gospodarstwa, w tym tunele z sadzonkami, brama wjazdowa, miejsca parkingowe dla klientów, zostały zrównane z ziemią, mimo że do tej pory nie otrzymała formalnej decyzji o wywłaszczeniu. Uważa też, że biegły nieprawidłowo oszacował wartość wywłaszczonej ziemi zaniżając ją trzykrotnie.

3) 50-ltnia Wioletta z Elbląga w wyniku starć i zamieszek na Pomorzu w grudniu 1970 roku, straciła ojca. 22-letni wówczas mężczyzna został zamordowany na kilka dni przed własnym ślubem przez nieustalonego do dziś funkcjonariusza Milicji Obywatelskiej lub żołnierza. Wioletta nie jest w stanie pogodzić się z jego odejściem, mimo że nigdy go nie poznała. Matka kobiety będąca wówczas w 3 miesiącu ciąży, na wieść o śmierci przyszłego męża doznała szoku i próbowała popełnić samobójstwo. Lekarz podał jej silne leki psychotropowe, co, zdaniem córki, doprowadziło do licznych chorób i schorzeń, w tym niskiego wzrostu i zespołu Turnera, na który kobieta choruje. Wioletta pozwała Skarb Państwa, żąda pół miliona odszkodowania za spowodowanie śmierci ojca. Jedyną pasją i radością jej życia był taniec - flamenco, jednak postępująca choroba odebrała jej również możliwość realizowania się w tej dziedzinie. Teraz liczy na pomoc w uzyskaniu odszkodowania za śmierć taty. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy