serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  06.05.2021

1) Student został skazany na cztery lata więzienia za gwałt na kobiecie zapoznanej w dyskotece....

Sprawa dla reportera 

06.05.2021

Napisy: polskie dla niesłyszących

1) Student został skazany na cztery lata więzienia za gwałt na kobiecie zapoznanej w dyskotece.... ROZWIŃ

1) Student został skazany na cztery lata więzienia za gwałt na kobiecie zapoznanej w dyskotece. Miał pod pozorem rozmowy zwabić dziewczynę do lasu i tam wielokrotnie zmusić do współżycia. W toku procesu oskarżony przyznał, że doszło między nimi do zbliżenia, jednak odbyło się ono za obopólną zgodą. Jego zeznania miał potwierdzać monitoring, który zarejestrował moment swobodnego wyjścia pary z klubu. Ponadto po tym jak koleżanki dziewczyny odnalazły ją w lesie ze skazanym, to sam mężczyzna nalegał na wezwanie policji i wyjaśnienie sytuacji. Rodzice skazanego wskazują na nieprawidłowości w przebiegu procesu oraz nieścisłości w zeznaniach samej pokrzywdzonej, które doprowadziły do skazania ich syna.

2) Wioletta razem z narzeczonym kilka lat temu kupiła od Agencji Rolnej część domu poniemieckiego czworaka. Zakupiona nieruchomość wymagała remontu, jednak dla młodych ludzi z trójką małych dzieci nie było to przeszkodą, tylko szansą na nowy start. Dopiero po podpisaniu aktu notarialnego i wizycie geodety okazało się, że zakupiona część domu została nieprawidłowo wymierzona, ponieważ granica z sąsiadem przebiega przez środek salonu. Sąsiedzi domagają się zwrotu ich własności. Dziewczyna i jaj partner się z tym nie zgadzają co wywołuje awantury między sąsiedzie.

3) Małej Adelce, która pochodzi z Ukrainy i choruje na SMA typ 1 - rdzeniowy zanik mięśni potrzeba pomocy. W rodzimym kraju nie ma żadnego lekarstwa na tę chorobę, więc rodzice nie czekając na powolną śmierć dziewczynki przyjechali do Polski w poszukiwaniu ratunku. Tata Adelki, wykształcony rzeczoznawca majątkowy, w Polsce zajmuje się rozdawaniem ulotek. Dzięki pracy jest ubezpieczony, a mała Adelka otrzymuje lek refundowany przez NFZ, który wprawdzie spowalnia postępujący zanik mięśni, ale nie zatrzymuje choroby. Ratunkiem dla niej jest przyjęcie jednorazowej dawki leku, którego koszt wynosi 9,5 mln złotych. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy