serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  06.04.2017

1)Jakub zmaga się ze swoją osobowością. Czuje się kobietą. Tę jego słabość próbowali wykorzystać źli...

Sprawa dla reportera 

06.04.2017

1)Jakub zmaga się ze swoją osobowością. Czuje się kobietą. Tę jego słabość próbowali wykorzystać źli... ROZWIŃ

1)Jakub zmaga się ze swoją osobowością. Czuje się kobietą. Tę jego słabość próbowali wykorzystać źli ludzie, którzy chcieli sprzedać go do domu publicznego za granicą. Do tego spotyka się ze złym odbiorem społeczeństwa. Sprawa wyszła na jaw podczas interwencji w sprawie problemów z ogrzewaniem w ubogiej rodzinie.

2) 6-letni Wojtuś od urodzenia choruje na genetyczną chorobę – neuropatię aksonalną. Jak twierdzą rodzice, ich dziecko pozostaje bez konkretnej diagnozy, potrzebne są badania genetyczne, ale czas oczekiwania na nie to około 2 lata. Rodziców nie stać na badania prywatne, a stan dziecka ciągle się pogarsza. Wojtek ma problemy z poruszaniem się, mięsnie nóg i dłoni zanikają. Jak twierdzą rodzice, jedynym leczeniem ich dziecka w tej chwili jest rehabilitacja.

3) Alicja kiedyś była prężną rolniczką. Właścicielka kilkudziesięciu hektarów popadła w kłopoty finansowe. W wyniku braku spłaty kredytów doszło do licytacji jej gospodarstwa. Sęk w tym, że kilkadziesiąt hektarów ziemi zostało sprzedane za zaniżoną cenę. Jak twierdzi Alicja i rolnicy, którzy chcieli kupić ziemię po wyższej cenie, nigdzie nie było obwieszczeń o licytacji gospodarstwa. Właścicielem ziemi został jeden z synów byłego burmistrza Bisztynka. Sprzedaż gospodarstwa nie pokryła wszystkich zobowiązań Alicji wobec banków. ZWIŃ