1) Monika musi zapłacić swojej matce zachowek po zmarłej babci. Jak twierdzi kobieta, matka opuściła...

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  05.10.2017

1) Monika musi zapłacić swojej matce zachowek po zmarłej babci. Jak twierdzi kobieta, matka opuściła...

Sprawa dla reportera 

05.10.2017

1) Monika musi zapłacić swojej matce zachowek po zmarłej babci. Jak twierdzi kobieta, matka opuściła... ROZWIŃ

1) Monika musi zapłacić swojej matce zachowek po zmarłej babci. Jak twierdzi kobieta, matka opuściła ją i dwóch braci w latach 90–tych i wyjechała do pracy w Grecji, nie interesując się ich losem. Kobieta była poszukiwana listem gończym, uznana za zaginioną. Dziećmi zajmowała się babcia, która w testamencie zapisała Monice dom. Kiedy babcia zmarła, matka Moniki postanowiła zawalczyć o część majątku i wygrała 50 tys. zł. Moniki nie stać na taką spłatę.

2) Małżeństwo Elżbiety i Mariana czuje się nękane przez sąsiadkę, która wysyła zawiadomienia do nadzoru budowlanego, gdzie skarży ich m.in. o zbyt wysoki płot, domaga się rozbiórki ich domu, wydania pasa gruntu o szerokości 5 cm i długości 27 metrów czy zamurowania sześciu okien w budynku. Liczne zgłoszenia w urzędach kończą się decyzjami niekorzystnymi dla małżeństwa.

3) Ks. Marek Kujawski z Radomia prowadzi hospicjum domowe dla dorosłych i dzieci chorych na nowotwór. Wielu wolontariuszy hospicjum – lekarzy, pielęgniarek i opiekunów, zajmuje się setkami podopiecznych. Ksiądz od kilkunastu lat walczy o budowę hospicjum stacjonarnego na działce, którą otrzymał za symboliczną złotówkę w jednej z podradomskich gmin. Niestety, jak twierdzi, urzędnicy i przepisy uniemożliwiają mu wybudowanie domu dla potrzebujących. ZWIŃ