serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  04.06.2020

1) Laura Łącz, znana aktorka, kupiła mieszkanie od dewelopera. Zapłaciła pełną, umówioną kwotę, ale do...

Sprawa dla reportera 

04.06.2020

Napisy: polskie dla niesłyszących

1) Laura Łącz, znana aktorka, kupiła mieszkanie od dewelopera. Zapłaciła pełną, umówioną kwotę, ale do... ROZWIŃ

1) Laura Łącz, znana aktorka, kupiła mieszkanie od dewelopera. Zapłaciła pełną, umówioną kwotę, ale do dziś nie doszło do podpisania aktu notarialnego, ponieważ w międzyczasie deweloper upadł. Bankructwo przedsiębiorcy pociągnęło za sobą również upadek banku, który kredytował inwestycje. Obecnie nadzór nad majątkiem dewelopera przejął syndyk. Kilkadziesiąt osób z zarządu dewelopera i banku zostało tymczasowo aresztowanych. Postawiono im kilkaset zarzutów, a akta sprawy liczą ponad 300 tomów. Co dalej będzie z tą sprawą?

2) Dalsze losy naszych bohaterów sprzed lat, którzy zostali oszukani przez tego samego dewelopera. Mechanizm oszustwa był podobny jak w przypadku pani Laury. Oszukani klienci do dziś walczą o akty własności do swoich mieszkań.

3) Przedstawimy historię kobiety, która walczyła z partnerem z Egiptu prawo do opieki nad ich córką. Kobieta wywiozła dziecko z Wielkiej Brytanii do Polski, czym, zdaniem sądu zarówno brytyjskiego jak i polskiego, naruszyła konwencję haską. Pani Małgorzata dostała sądowy nakaz wydania dziecka ojcu za granicę, na co się nie godziła. Jej kilkuletnia walka o pozostanie dziecka przy niej w Polsce zakończyła się sukcesem – polski sąd wydał postanowienie, na mocy którego dziewczynka może pozostać z matką.

4) 9 - miesięczny Franio choruje na ciężką, rzadką chorobę genetyczną – rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Stan chłopca z dnia na dzień się pogarsza. Potrzebne są pieniądze na nowoczesną terapię w USA. Jednorazowy wlew może uratować życie i zdrowie chłopca, a tym samym zaoszczędzić pieniądze, które trzeba byłoby przeznaczyć na długotrwałe leczenie regularnymi, częstymi wlewami. Koszt terapii przerasta możliwości finansowe rodziny, ponieważ wynosi prawie 10 milionów złotych. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy