serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  04.05.2017

1) Walenty nie może pogodzić się z decyzją sądu o ustanowieniu służebności przejazdu przez jego...

Sprawa dla reportera 

04.05.2017

1) Walenty nie może pogodzić się z decyzją sądu o ustanowieniu służebności przejazdu przez jego... ROZWIŃ

1) Walenty nie może pogodzić się z decyzją sądu o ustanowieniu służebności przejazdu przez jego posesję na rzecz sąsiada. Sąsiedzki konflikt trwa kilkanaście lat. Jak twierdzi mężczyzna, sąsiad zastawia mu drogę, niszczy plony, ogrodzenie i uniemożliwia wypasanie bydła.

2) Pani Jadwiga czuje się pokrzywdzona przez swoja sąsiadkę. Kobieta namówiła ją do poręczania kredytów na jej rzecz. Sęk w tym, że Jadwiga choruje na Alzheimera i nie jest świadoma swoich czynów. Jak twierdzą jej dzieci, często zapomina nawet jak się nazywa. Do tego okazało się, że kobieta nie jest poręczycielem, a pożyczkobiorcą i ma do spłacenia kilkadziesiąt tysięcy złotych. Komornik zajął część jej emerytury. W tej sprawie nie jest jedyną pokrzywdzoną. Inni mieszkańcy Zalesia Dolnego również zostali oszukani podobnie jak Jadwiga. Sprawę bada prokuratura.

3) Trójka chorych dzieci była podopiecznymi jednego z limanowskich stowarzyszeń pomocy osobom niepełnosprawnym. Jak twierdzą rodzice dzieci, zostali oni wyrzuceni ze stowarzyszenia po tym, jak zaczęli zauważać błędy i dopytywać o stan finansów na kontach ich pociech. Rodzice zaczęli zauważać brak wpłat, o których mieli wiedzę. Stowarzyszenie odmawiało informacji na temat stanu finansów. Stowarzyszenie zostało skontrolowane przez starostwo limanowskie. Wynik kontroli nie był dla niego korzystny. Wytknięto błędy i wiele nieprawidłowości w działalności. Sprawa trafiła do prokuratury.

4) Wracamy do historii rodziny Prasołów, którzy mieszkali w drewnianym, zniszczonym domu. Po emisji programu przyszła ogromna pomoc finansowa. Nowy dom już został wybudowany. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy