serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  04.03.2021

1) Historia właścicieli hotelu w Krynicy Morskiej. Pan Wojciech w latach osiemdziesiątych mieszkał i dorabiał...

Sprawa dla reportera 

04.03.2021

Napisy: polskie dla niesłyszących

1) Historia właścicieli hotelu w Krynicy Morskiej. Pan Wojciech w latach osiemdziesiątych mieszkał i dorabiał... ROZWIŃ

1) Historia właścicieli hotelu w Krynicy Morskiej. Pan Wojciech w latach osiemdziesiątych mieszkał i dorabiał się w Stanach Zjednoczonych. W Nowym Jorku prowadził klub muzyczny, w którym gościły gwiazdy polskiej estrady – m.in. Wioletta Willas, Krzysztof Krawczyk czy Skaldowie. Po powrocie do Polski kupił w Krynicy Morskiej ośrodek wczasowy, który z czasem przekształcił w wysokiej klasy hotel – warty dziś ok. 70 mln zł. Kilka lat temu podpisał kontrakt z lokalnym deweloperem na rozbudowanie hotelu o dodatkowe pokoje i Aquapark. Jak twierdzi - deweloper nie wywiązywał się z umowy, co doprowadziło do jej rozwiązania. Budowniczy podał właścicieli do sądu. Ci przegrali i została im zasądzona kara umowna w wysokości ok. 4 mln złotych. Ponadto ustanowiono zarządcę sądowego, który wszedł w zarządzanie hotelem, miał doprowadzić do spłaty wierzycieli - dewelopera i banków. Jak twierdzą właściciele, zarządca nie wykonywał swych obowiązków, co doprowadziło wymówienia im przez bank kilkunastomilionowych kredytów. Ponadto zwolnił dotychczasowych pracowników, zmienił zamki w drzwiach. Przedsiębiorca wraz z rodziną pozostali bez pracy, z długami na ok. 25 mln zł.

2) Katarzyna z Gdańska od kilku lat walczy o odzyskanie praw do opieki nad trójką jej dzieci. Zostały jej odebrane, kiedy pracowała przy budowie metra w Warszawie, a jej mąż pracował za granicą. Dzieci pozostawili pod opieką koleżanki. Ostatecznie dzieci trafiły do rodziny zastępczej. Katarzyna z mężem mieszkają obecnie u jej matki, w małym, ciasnym mieszkaniu. Jak wynika z relacji rodziny, dwie pozostałe siostry kobiety, w tym jedna niepełnosprawna również przeszły tragedie – zostały wykorzystane seksualnie. Dzieci jednej z nich również zostały umieszczone w rodzinie zastępczej.

3) Oliwier urodził się z poważnymi wadami nogi i ręki – taka wada zdarza się raz na 50 tysięcy urodzeń. Chłopiec wymaga pilnej i skomplikowanej operacji w Instytucie Dr Paley’a - jej koszt wynosi kilkaset tysięcy złotych. Rodziny jednak nie stać na taki wydatek i liczą na wsparcie widzów. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy