serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  02.03.2017

1) Iwona walczy o prawo do bycia rodziną zastępczą dla rocznego Piotrusia. Dziecko stale przebywa...

Sprawa dla reportera 

02.03.2017

1) Iwona walczy o prawo do bycia rodziną zastępczą dla rocznego Piotrusia. Dziecko stale przebywa... ROZWIŃ

1) Iwona walczy o prawo do bycia rodziną zastępczą dla rocznego Piotrusia. Dziecko stale przebywa w zakładzie opiekuńczo-leczniczym. Córka Iwony była tam wolontariuszem i poznała kilkumiesięcznego chłopca. Rodzina pokochała dziecko. Odwiedzali go w zakładzie, byli z nim w szpitalu podczas operacji, uczyli jeść, kupowali ubranka i zabawki. Iwona złożyła wniosek o ustanowienie jej rodziną zastępczą, ale sąd nie przychylił się do tej prośby. Mimo, że kobieta ma męża, dom, w którym czeka pokój dla chłopca i mogłaby stworzyć dziecku prawdziwą rodzinę, urzędy postanowiły inaczej. Według sądu i PCPR-u, zakład opiekuńczy ma również dobre warunki. Iwona nie może pogodzić się z tą decyzją, tym bardziej, że dodatkowo wydano jej zakaz widywania dziecka, żeby się do niej nie przywiązało.

2) Opowiemy historię dzieci, które urodziły się z wadami wrodzonymi nóżek. Przy okazji sprawy Wojtusia z Żyrardowa i Marysi Tchórzewskiej z Siedlec, opowiemy o trudnościach w uzyskaniu dalszej refundacji leczenia w Stanach Zjednoczonych u dr Paleya. Narodowy Fundusz Zdrowia odmawia pokrycia kosztów kolejnych operacji twierdząc, że w Polsce również istnieje możliwość leczenia tych dzieci.

3) Pani Elżbieta jest byłą już dyrektor jednej ze szkół w Orchowie. Została zwolniona przez wójta gminy po kilkudziesięciu latach pracy. Twierdzi, że była szykanowana przez samorządowca, który nadgorliwie wykonywał swój mandat. Jej syn, właściciel lokalu gastronomicznego, ocenia, że również on pada ofiarą wójta, który nasyła na jego lokal liczne kontrole skarbowe i policyjne. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy