serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  02.02.2017

1) Jerzy mieszka w przyczepie kempingowej w ogrodzie byłej żony. Po rozwodzie sąd nakazał eksmisję...

Sprawa dla reportera 

02.02.2017

1) Jerzy mieszka w przyczepie kempingowej w ogrodzie byłej żony. Po rozwodzie sąd nakazał eksmisję... ROZWIŃ

1) Jerzy mieszka w przyczepie kempingowej w ogrodzie byłej żony. Po rozwodzie sąd nakazał eksmisję mężczyzny ze wspólnego domu. Odbyło się kilka rozpraw sądowych o podział majątku, jednak do dziś sprawa nie jest rozwiązana.

2) Wracamy pamięcią do czasów II wojny światowej. Na kanwie reportaży o byłym obozie koncentracyjnym w Działdowie – jego zgliszczach, wysłuchamy wspomnień osób, które przeżyły pobyt w nim, a dziś walczą o remont budynku i upamiętnienie wydarzeń sprzed lat. Przywołujemy również opowieść niemieckiego publicysty, pisarza Martina Pollacka, którego ojciec, gestapowiec, podczas II wojny światowej stacjonował w Radziejowicach. Tu w 1944 r. w przypałacowym ogrodzie rozstrzelano kilkanaście osób, do dziś niezidentyfikowanych imiennie.

3) Historia 40-letniego Pawła, rolnika i solidarnościowca z okolic Sierpca. Mężczyzna od dwóch lat choruje na stwardnienie zanikowe boczne. Jest osobą leżącą, wymaga stałej opieki, oddycha za pomocą respiratora. Rodzina walczy o zdrowie i życie Pawła. Twierdzą, że jedyną nadzieją jest przeszczep komórek macierzystych. Niestety jednorazowe podanie komórek to koszt ok. 20 tys. zł. Paweł przeszedł trzy podania, ale brak finansów uniemożliwia wyjazd na kolejne zabiegi. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy