serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  01.10.2015

1) Rolnicy z okolic Koszalina czują się pokrzywdzeni przez działalność kół łowieckich. Jak twierdzą, szkody...

Sprawa dla reportera 

01.10.2015

1) Rolnicy z okolic Koszalina czują się pokrzywdzeni przez działalność kół łowieckich. Jak twierdzą, szkody... ROZWIŃ

1) Rolnicy z okolic Koszalina czują się pokrzywdzeni przez działalność kół łowieckich. Jak twierdzą, szkody wyrządzone przez zwierzynę łowną wynoszą w tym roku już ponad 200 tys. zł. Koła łowieckie unikają wypłaty odszkodowań i zaniżają wartość szkód. Sprawa wypłaty odszkodowań trafiła do sądu. Jedna z rodzin kupiła drona, dzięki któremu rolnicy chcieli udowodnić skalę szkód łowieckich. Rolnicy obawiają się, że wkrótce ich gospodarstwa zbankrutują.

2) 37-letni Mirosław dwa lata temu uległ poważnemu wypadkowi - podczas pracy w wykopie został przygnieciony 2,5 tonową betonową płytą. W wyniku wypadku doznał otwartego złamania obu nóg, z uszkodzeniem mięśni i naczyń. Jedna z nóg została zmiażdżona. Mirosław przeszedł przeszczep skóry, do tej pory w prawej nodze ma 15 śrub. Mężczyzna starał się o odszkodowanie, jednak ze względu na to, iż był podwykonawcą dla firmy budowlanej nie należy mu się żadne zadośćuczynienie. Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie wypadku. Mirosław obecnie utrzymuje się jedynie z 700 zł renty. Nie może podjąć żadnej pracy.

3) 36-letni Seweryn kilka lat temu przeszedł udar mózgu i pnia móżdżku. Potrzebuje całodziennej opieki. Mieszka u siostry Renaty, która opiekuje się swoim niepełnosprawnym synem Wiktorem. Mężczyzna wielokrotnie zwracał się do różnych instytucji z prośbą o przyznanie pielęgniarki – nieskutecznie. Ponadto od dwóch lat czeka na rehabilitację. Seweryn może liczyć jedynie na opiekę matki i siostry, która jest jedynym żywicielem rodziny. ZWIŃ