serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  01.09.2016

1) Kilkanaście lat temu Grażyna i Kazimierz adoptowali dziś 20-letnią Kasię. Dziewczyna do 15 roku...

Sprawa dla reportera 

01.09.2016

1) Kilkanaście lat temu Grażyna i Kazimierz adoptowali dziś 20-letnią Kasię. Dziewczyna do 15 roku... ROZWIŃ

1) Kilkanaście lat temu Grażyna i Kazimierz adoptowali dziś 20-letnią Kasię. Dziewczyna do 15 roku życia rozwijała się normalnie. Później zaczęły się problemy z poruszaniem i mową. Po wielu diagnozach rozpoznano u niej chorobę Huntingtona. Pani Grażyna czuje się oszukana przez ośrodek adopcyjny, który – jak twierdzi –zapewniał ją, że dziecko jest zdrowe. Po walce o udostępnienie dokumentów dziecka okazało się, że w rodzinie biologicznej Kasi występowały choroby genetyczne. Rodzice szukają teraz pomocy w leczeniu córki, bo Kasia nie chodzi, nie mówi i jest karmiona dojelitowo.

2) 16-letnia Małgosia była w ciąży. Została uduszona i zakopana w lesie przez swojego chłopaka, ojca dziecka. W dniu śmierci spotkała się z nim niedaleko domu. Kiedy nie wróciła na noc zaniepokojeni rodzice wezwali policję, szukali córki na własną rękę. Zapytany podczas poszukiwań chłopak stwierdził, że nie wie gdzie jest jego dziewczyna. Po kilku dniach zwłoki Małgosi znaleziono zakopane w pobliskim lesie. Sprawca został skazany na 15 lat więzienia. Rodzice dziewczyny nie mogą pogodzić się z takim wyrokiem sądu. Uważają, ze powinien odpowiedzieć za śmierć dwóch osób – Małgosi i nienarodzonego dziecka.

3) Pani Maria jest osobą samotną i zaradną, zajmuje się uprawianiem owoców m.in. moreli. Żyje w konflikcie z kuzynem, który oskarżył ją o wycięcie czterystu drzewek czereśni z jego pola. Jak twierdzi Maria, w czasie popełnienia przestępstwa była na pielgrzymce kilkaset kilometrów od domu. Prokuratura wszczęła śledztwo przeciwko sadowniczce. Policja przeszukała jej gospodarstwo i zabezpieczyła sekatory, którymi rzekomo kobieta wycięła drzewka. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy