serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Sprawa dla reportera  01.07.2021

1) Dwa lata temu zgłosiło się do nas kilka osób, które powierzyły swoje życiowe oszczędności...

Sprawa dla reportera 

01.07.2021

1) Dwa lata temu zgłosiło się do nas kilka osób, które powierzyły swoje życiowe oszczędności... ROZWIŃ

1) Dwa lata temu zgłosiło się do nas kilka osób, które powierzyły swoje życiowe oszczędności właścicielce kantoru w Sopocie. Pokrzywdzeni podpisali wysokooprocentowane umowy pożyczek, a właścicielka miała obracać ich pieniędzmi i wypracować zysk. Jak twierdzą pokrzywdzeni, właścicielka kantoru przez wiele lat budowała zaufanie, przyjaźniła się z nimi i to przekonało ich do podjęcia współpracy. Niestety powierzone pieniądze przepadły. Prokuratura wielokrotnie umarzała śledztwo w sprawie kradzieży mienia, nie dopatrując się przestępstwa. Po nagłośnieniu sprawy zgłosiły się kolejne osoby pokrzywdzone działalnością kantoru. Wśród nich była pani Żaneta, krawcowa, która pożyczyła właścicielce oszczędności swojego życia - ok. 290 tys. zł, za które miała kupić mieszkanie. Pieniędzy do dziś nie odzyskała. Właścicielka kantoru otrzymała zarzut popełnienia 50 przestępstw na szkodę 51 osób - na kwotę ok. 7 mln zł. Zarówno ona, jak i jej córka oraz partner dostali zarzuty zastraszania świadków oraz zakaz opuszczania kraju. Do dziś pokrzywdzeni nie odzyskali ani złotówki.

2) Adrian był niegdyś jednym z najlepszych rolników w Polsce. Mężczyzna został skazany na sześć lat i osiem miesięcy pozbawienia wolności za podżeganie do zabójstwa swojej żony. Kiedy odbywał karę, jego niemal 40 hektarowe gospodarstwo zostało zlicytowane za ok. 1 mln zł z powodu rzekomych długów. Właścicielami gospodarstwa zostali sąsiedzi mężczyzny. Mężczyzna przez wiele lat walczył z więzienia o unieważnienie licytacji, ponieważ, jak twierdzi, nie został o niej prawidłowo poinformowany. Sąd miał pominąć fakt, że matka Adriana ma służebność w utraconym domu. Sąd Najwyższy przyznał rolnikowi rację, co o otworzyło mu drogę do odzyskania gospodarstwa, przez pewien czas był znów jego właścicielem. Zwycięstwo okazało się pozorne, ponieważ batalia sądowa nie dobiegła końca, a sąsiedzi walczą o wpisanie ich jako właścicieli lub odzyskanie miliona złotych, który od ośmiu lat znajduje się w depozycie sądowym.

3) Historia miłości Krystiana z Kaszub i Riri z Konga. Para poznała się przez internet, dzieli ich niestety zarówno bariera językowa, jak i odległość. Mężczyzna pragnie, aby Riri odwiedziła go w Polsce, zamieszkała z nim i jego rodziną. Kobieta rzekomo cierpi z powodu choroby oczu - retinopatii - i wymaga specjalistycznego leczenia. Krystian chciałby jej pomóc w sfinansowaniu leczenia. Krystian jest niepełnosprawny, dostaje 200 złotych zasiłku miesięcznie. Do tego opiekuje się chorym ojcem, Bezskutecznie starał się o świadczenie opiekuńcze w związku z opieką nad nim. Mężczyźnie nie należy się renta, ponieważ zdaniem urzędników jest jedynie częściowo niezdolny do pracy. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy