Na plebanii trwają przygotowania do świąt. Wikary mowi proboszczowi, że za model do figury Chrystusa...

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Plebania  odc.1048

Na plebanii trwają przygotowania do świąt. Wikary mowi proboszczowi, że za model do figury Chrystusa...

Plebania 

odc.1048

Na plebanii trwają przygotowania do świąt. Wikary mowi proboszczowi, że za model do figury Chrystusa... ROZWIŃ

Na plebanii trwają przygotowania do świąt. Wikary mowi proboszczowi, że za model do figury Chrystusa posłużył Tracz. Proboszcz nie kryje oburzenia.
Na plebanii pojawiają się Osa i Joanna. Chcą poinformować proboszcza, kogo wybrali na świadków ślubu i kto będzie ojcem chrzestnym Joanny. Proboszcz nie zgadza się, aby Osa był jednocześnie mężem i ojcem chrzestnym Joanny. Joanna prosi więc Piotra, by został jej ojcem chrzestnym. Piotr jest zaskoczony, ale się zgadza.
Osa zaprasza Janusza na ślub. Janusz w prezencie chce im ofiarować recital znanej gwiazdy. Osa wolałby, aby brat przekazał pieniądze na głodujące dzieci. Nagle Osa dostrzega zarys nieruchomej postaci leżącej w kącie pokoju i jest przekonany, że Tracz kogoś zabił. Wybiega z jego domu.
Karolina dowiaduje się, co jest powodem nieobecności Janki w Polsce. Tymczasem Janka usiłuje odzyskać paszport, który ojciec gdzieś schował. Witalij próbuje mu wytłumaczyć powody swojego postępowania. Wynikają one z obawy o bezpieczeństwo rodziny. Ku przerażeniu Witalija chłopak postanawia iść do kościoła katolickiego i adorować krzyż.
W Tulczynie rozpoczyna się adoracja krzyża. W kościele pojawia się Tracz. Wierni są zbulwersowani widząc figurę Chrystusa z jego twarzą. Tracz triumfuje. Jednak po słowach jakie wypowiada proboszcz, wychodzi z kościoła jak niepyszny.
ZWIŃ