Wszyscy na plebanii są poruszeni zniknięciem listonoszki i emerytur, które miała roznieść. Wikary podejrzewa, że...

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Plebania  odc.1016

Wszyscy na plebanii są poruszeni zniknięciem listonoszki i emerytur, które miała roznieść. Wikary podejrzewa, że...

Plebania 

odc.1016

Wszyscy na plebanii są poruszeni zniknięciem listonoszki i emerytur, które miała roznieść. Wikary podejrzewa, że... ROZWIŃ

Wszyscy na plebanii są poruszeni zniknięciem listonoszki i emerytur, które miała roznieść. Wikary podejrzewa, że to sprawka tajemniczego Alfreda. Siostra Tekla przynosi znaleziony w kościelnej skarbonce list od listonoszki. W liście kobieta tłumaczy swoje postępowanie. Wikary chce sprawę zgłosić na policję.
Alfred i listonoszka spędzają noc w hotelu przy lotnisku. Gabrysia jest podekscytowana szykującą się zmianą w jej życiu. W tajemnicy przed Alfredem zamawia butelkę szampana do pokoju. Chce dać kelnerowi napiwek. Wtedy okazuje się, że pieniądze zniknęły. Jest pełna najgorszych przeczuć. Po wyjściu z łazienki widzi, jak Alfred dzieli pieniądze na pół. Robi to ze względów bezpieczeństwa. Jego część jest w białej kopercie, a jej w niebieskiej. Przed podróżą Alfred proponuje listonoszce wspólne zjedzenie śniadania w hotelowej restauracji. Potem idzie do recepcji pod pretekstem zapłacenia rachunku za nocleg. Nie robi tego jednak, tylko wsiada do taksówki i odjeżdża. W taksówce Alfred wyjmuje z kieszeni kopertę. Okazuje się jednak, że ma kopertę w kolorze niebieskim.. Znajduje w niej tylko pocięte paski gazety.
Policjanci dostają faksem listę poszkodowanych emerytów. Józek pokazuje wikaremu zdjęcia uwodzicieli z policyjnej kartoteki. Wikary rozpoznaje na jednym z nich Alfreda.Okazuje się, że to znany uwodziciel działający w uzdrowiskach. Oszukał wiele kobiet. Tylko jedna zdecydowała się wnieść oskarżenie. Wszystkie go kochały.
ZWIŃ