Zbyszek informuje proboszcza o swoim wyjeździe z Wandą do Egiptu. Proboszcz jest oburzony, że żonaty...

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Plebania  odc.1010

Zbyszek informuje proboszcza o swoim wyjeździe z Wandą do Egiptu. Proboszcz jest oburzony, że żonaty...

Plebania 

odc.1010

Zbyszek informuje proboszcza o swoim wyjeździe z Wandą do Egiptu. Proboszcz jest oburzony, że żonaty... ROZWIŃ

Zbyszek informuje proboszcza o swoim wyjeździe z Wandą do Egiptu. Proboszcz jest oburzony, że żonaty mężczyzna wyjeżdża na wakacje z obcą kobietą. Zbyszek tłumaczy, że motywem jego decyzji było okrutne postępowanie Haliny, która przysłała mu z Australii pozew rozwodowy. Proboszcz ostrzega swojego parafianina. Jeśli Zbyszek weźmie rozwód z Haliną, to nie dostanie rozgrzeszenia. Jednak Zbyszek nie zamierza zmieniać swojej decyzji. Informuje o wszystkim Józefinę. Teściowa okazuje się nad wyraz tolerancyjna i błogosławi zięcia.
Wanda jest zachwycona perspektywą wyjazdu ze Zbyszkiem. Zwierza się Jagodzie, że tylko przy nim czuje się jak prawdziwa kobieta. Po wyjściu z pracy robi ogromne zakupy dla siebie i Zbyszka na ich wspólny wyjazd.
Z powodu urlopu Wandy pozostałe urzędniczki Jagoda i Sandra mają mnóstwo papierkowej roboty. Przez to nie będą mogły pójść na imprezę w Hrubielowie. Sandra wpada na pomysł, aby część pracy wykonała za nie Kaśka Machejkowa, której bardzo zależy na pracy w gminie w charakterze urzędniczki.
Do Tulczyna wraca Wiki. Przywozi ze sobą pianino podarowane jej przez chorą matkę. Wiki nie chce wracać do Kacpra i woli jeszcze przez jakiś czas pomieszkać w restauracji Krystyny. Pianino również ma tam zostać.
W Tulczynie pojawia się niewidomy, kilkunastoletni chłopiec Patryk. Okazuje się, że został zaproszony do gospody przez córkę Krystyny, Kasię. Patryk opowiada Krystynie, że poznał Kasię przez internet. Na widok chlopca przestraszona Kasia ucieka do swojego pokoju. Kiedy wraca na dół, Patryka już nie ma.
ZWIŃ