serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Ocalony świat  Szaraka szukaj w polu

Choć w świadomości wielu z nas zające i kuropatwy to zwierzęta możliwe do zaobserwowania wszędzie...

Ocalony świat 

Szaraka szukaj w polu

Napisy: polskie dla niesłyszących

Choć w świadomości wielu z nas zające i kuropatwy to zwierzęta możliwe do zaobserwowania wszędzie... ROZWIŃ

Choć w świadomości wielu z nas zające i kuropatwy to zwierzęta możliwe do zaobserwowania wszędzie na naszych polach, okazuje się że w ciągu ostatnich 20 lat ich populacje drastycznie się zmniejszyły. Jeszcze pod koniec XX w zające w Polsce liczyło się w milionach, dziś tylko w tysiącach. Grzegorz Miśtal i Olga Bończyk ruszyli w podróż, by dowiedzieć się co można zrobić by je ratować.
Wiosną udali się do Łochowa gdzie SGGW prowadzi projekt badawczy dotyczący wsiedlania kuropatw do natury. Uczestniczyli w akcji nakładania ptakom nadajników telemetrycznych i w wypuszczaniu ich na wolność.
Latem Olga odwiedziła Nadleśnictwo Świebodzin gdzie umiejscowiony jest ośrodek w którym hoduje się zające i kuropatwy, oraz przygotowuje się je do życia na wolności. Dzięki temu gdy zwierzęta wychowane w sztucznych warunkach znajdą się w naturze, szok jest mniejszy.
Jesienią Grzegorz i Olga pojechali w Bory Dolnośląskie, by uczestniczyć w akcji wsiedlania zajęcy. Przyglądali się zabiegom leśników, weterynarzy i przyrodników, by możliwie jak najbardziej zwiększyć szanse przeżycia szaraków na wolności. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy