serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Na kłopoty... ABC  odc. 17

W kolejnym wydaniu „Na kłopoty ABC” mówimy o jesiennej diecie i o wstydliwej...

Na kłopoty... ABC 

odc. 17

W kolejnym wydaniu „Na kłopoty ABC” mówimy o jesiennej diecie i o wstydliwej... ROZWIŃ

W kolejnym wydaniu „Na kłopoty ABC” mówimy o jesiennej diecie i o wstydliwej sprawie – nocnym moczeniu oraz o „Poczytajkach – Pomagajkach”.

Czy jedzenie wpływa na nastrój dziecka? Okazuje się, że niektóre produkty mogą wywoływać stan przygnębienia, inne – dobry humor, czy wręcz euforię. Jaki posiłki są najlepsze na jesienne smutki? Karolina Malinowska rozmawia na ten temat z: mgr inż. Anną Jelonek – dietetyczką z oraz dwiema doświadczonymi mamami – Violą Kołakowską i Moniką Biblis, która stosuje dietę pięciu przemian.

Drugi temat – często wstydliwy i dla dzieci i dla rodziców – moczenie nocne. Jakie są anatomiczne i fizjologiczne przyczyny tego mankamentu? Czy powodem mogą być względy emocjonalne? Jak pomóc dziecku? Wielu cennych wskazówek udzielają: dr n. med. Grzegorz Paruszkiewicz – Prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Moczeniem Nocnym „DOBRA NOCKA” i psycholog dziecięcy – Monika Sójka.

Na zakończenie rozmowa z Joanną Olech – graficzką z wykształcenia, autorką książek dla dzieci i młodzieży, która opowie o akcji „Poczytajki – pomagajki”. ZWIŃ