serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

My Wy Oni  Białe małżeństwo

Co to jest "białe małżeństwo"? Czy w XXI wieku dwoje bliskich sobie ludzi - małżonków...

My Wy Oni 

Białe małżeństwo

Co to jest "białe małżeństwo"? Czy w XXI wieku dwoje bliskich sobie ludzi - małżonków... ROZWIŃ

Co to jest "białe małżeństwo"? Czy w XXI wieku dwoje bliskich sobie ludzi - małżonków potrafi się obyć bez seksu? Czy małżeństwo niesakramentalne może odnaleźć się w Kościele? Te pytania stawia Marek Jaromski wraz z autorem kolejnego odcinka programu. Opiekę merytoryczną sprawuje obecny w programie ks. Mirosław Pilśniak - duszpasterz małżeństw niesakramentalnych.

Trzeba podejmować próby odpowiedzi na wiele nurtujących pytań, dotyczących związków niesakramentalnych z "przeszłością". Osoby będące w związkach a mające ważny ślub kościelny z poprzednim partnerem, świadomie rezygnują z życia we wspólnocie Kościoła. W ich świadomości pokutuje myśl, że są z niej automatycznie wykluczeni. Odmawiają sobie prawa do pojednania z Bogiem będąc pewnymi, że im się ono nie należy. Mają się za niegodnych, potępionych.

W programie dotkniemy problemu czystości, wstrzemięźliwości seksualnej i ogólnie sensu trwania w takim związku. Poznamy historie małżeństw, które podjęły próbę powrotu do wspólnoty Kościoła i podzielą się z nami swoimi doświadczeniami, bolesnym zmaganiem z codziennością ale też silnym poczuciem istnienia nadziei i miłości. ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy