serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Minęła dwudziesta  31.01.2018

Wojewoda mazowiecki zakazał manifestacji pod ambasadą Izraela po krytyce ze strony izraelskich polityków na ustawę...

Minęła dwudziesta 

31.01.2018

Wojewoda mazowiecki zakazał manifestacji pod ambasadą Izraela po krytyce ze strony izraelskich polityków na ustawę... ROZWIŃ

Wojewoda mazowiecki zakazał manifestacji pod ambasadą Izraela po krytyce ze strony izraelskich polityków na ustawę penalizującą określenie „polskie obozy śmierci”. Stanowisko Tel Awiwu polskie władze przyjęły z zaskoczeniem, ponieważ Polska swoją politykę na Bliskim Wschodzie opierała na dobrych relacjach z tym krajem i wsparciu polityki USA wobec Izraela. Senat powinien bez poprawek przyjąć nowelę ustawy o IPN. Sprawę komentuje Jerzy Jachnik (Kukiz’15), Witold Zembaczyński (Nowoczesna) i Paweł Lisiecki (PiS).

Jakie interesy kierowały Izraelem, żeby wytoczyć tak ciężkie działa przeciwko Polsce? Czy w tle nie jest walka wyborcza przed wyborami do Knesetu i roszczenia organizacji żydowskich do mienia bezspadkowego? Oceniają Jerzy Targalski (politolog) i Piotr Woyciechowski (ekspert ds. służb specjalnych) .

Kneset w odpowiedzi na polską ustawę o IPN 61 posłów do Knesetu wniesie projekt, który uznaje polski akt prawny za negowanie Holocaustu. Będzie za to grozić do 5 lat więzienia jak za kłamstwo oświęcimskie. O relacja polsko-żydowskich mówi działający na rzecz pojednania polsko-żydowskiego Jonny Daniels, prezes Fundacji „From the Depths”.

Spór na linii Polska – Izrael i jego skutki międzynarodowe oraz wywiad Jarosława Kaczyńskiego, w którym mówi, że na zmianę Polski potrzebuje trzech kadencji i nie zamierza zmieniać celu swojego działania komentują Andrzej Stankiewicz (onet.pl), Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska) i Piotr Semka (Do Rzeczy). ZWIŃ