serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Minęła dwudziesta  28.03.2018

Podpisano umowę o dostarczeniu do Polski systemów typu Patriot, które mają chronić nasze niebo. Jak...

Minęła dwudziesta 

28.03.2018

Podpisano umowę o dostarczeniu do Polski systemów typu Patriot, które mają chronić nasze niebo. Jak... ROZWIŃ

Podpisano umowę o dostarczeniu do Polski systemów typu Patriot, które mają chronić nasze niebo. Jak to obrazuje relacje polsko-amerykańskie i doniesienia o braku kontaktów na najwyższym szczeblu w związku z ustawą o IPN? Ambasador USA zapewnia, że sojusz z Polską jest niezagrożony. W studio Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska), Krzysztof Świątek (Polskie radio) i Andrzej Stankiewicz (onet.pl).

– Sytuacja polityczna zmieniła się. Widać, że legły w gruzach wszystkie opowieści i bajeczki o rzekomym zachwianiu sojuszu polsko-amerykańskiego. Dostajemy rakiety w najnowocześniejszej wersji. Takie ma tylko armia Stanów Zjednoczonych. Jest to wyraz wysokiego zaufania politycznego. System rakietowy jest Polsce bardzo potrzebny – ocenia Marcin Horała (PiS). Dlaczego systemu nie pozyskano w poprzednich latach? – To nie była tylko kwestia intencji polskiego rządu. Sprawa dotyczyła także tego, kto rządził wówczas w USA. Jednym z głównych tematów polityki zagranicznej Baracka Obamy był reset z Rosją. Dopiero pod koniec swojej prezydentury zmienił jakby w tej sprawie poglądy, wydalając rosyjskich dyplomatów – powiedział Jan Filip Libicki (PO). – Argument pana senatora Libickiego jest sprzeczny z logiką. Każde państwo chce sprzedać swoją broń, zwłaszcza za tak duże pieniądze. Chociaż rzeczywiście faktem jest, że Polska pod rządami PO w sensie geopolitycznym była bliższa koncepcji współpracy Europy niemiecko-rosyjskiej. Pewnie było podejrzenie, że nowoczesne technologie mogą być przekazane służbom rosyjskim – powiedział Adam Andruszkiewicz (Wolni i Solidarni).

Jak donoszą media, były prezes Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ma na koncie 96 zarzutów głównie o charakterze korupcyjnym. Oprócz łapówek miał wykorzystywać seksualnie swoich podwładnych, fikcyjnie zatrudniać i wydawać publiczne pieniądze na prywatne cele. W tej sprawie zarzuty ma również usłyszeć sekretarz generalny Platformy, nadzorujący Instytut b. wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski. Po świętach Sejm zdecyduje czy prokuratura będzie mogła go aresztować. Gawłowski twierdzi, że to sprawa polityczna. Sprawę komentują Cezary Gmyz (korespondent TVP) i Tomasz Duklanowski (Polskie Radio). ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy