Instytucje państwa – sąd, pomoc społeczna, policja i kuratorzy rodzinni – mogli zawinić przy sprawie...

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Minęła dwudziesta  27.06.2019

Instytucje państwa – sąd, pomoc społeczna, policja i kuratorzy rodzinni – mogli zawinić przy sprawie...

Minęła dwudziesta 

27.06.2019

Instytucje państwa – sąd, pomoc społeczna, policja i kuratorzy rodzinni – mogli zawinić przy sprawie... ROZWIŃ

Instytucje państwa – sąd, pomoc społeczna, policja i kuratorzy rodzinni – mogli zawinić przy sprawie zabójstwa 9-miesięcznej Blanki z Olecka, Rodzice usłyszeli zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, Prokuratura bada czy państwowe instytucje, w tym sąd, nie dopuściły się niedopełnienia obowiązków. Sprawą zajął się również Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego sędziów. Środowisko sędziowie, które tak krytykowało wprowadzenie Izby Dyscyplinarnej w Sądzie Najwyższym milczy. Bardzo krytycznie Izbę Dyscyplinarną ocenił rzecznik Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. W rozmowie również o strategii wyborczej Koalicji Obywatelskiej. Gościem programu jest prof. Waldemar Paruch (Centrum Analiz Strategicznych przy KPRM).

Trybunał Konstytucyjny uznał, że zapis Kodeksu wykroczeń o odpowiedzialności przedsiębiorcy, który odmówi udzielenia usługi w związku z różnicą poglądów, uznawany za antydyskryminacyjny, jest niezgodni z ustawa zasadniczą. O wolnościach prowadzenia działalności, wyznania i mniejszości oraz dyskryminacji ludzi w związku z przekonaniami dyskutują Marcin Porzucek (PiS) i Bogusław Liberadzki (SLD).

Nowoutworzona Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie spełnia zasady niezawisłości sędziowskiej ustanowionych prawem unijnym – ocenia rzecznik europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Zdaniem I prezes SN Małgorzaty Gersdorf oznacza to, że orzeczenia tej Izby będzie można ignorować. Te stanowiska oraz sprawę zabójstwa 9-miesięcznej Blanki ocenia wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

W fabryce Volvo we Wrocławiu doszło do sporu między pracownikami i pracodawcą, który zaproponował zorganizowanie w ramach działalności firmy społeczności LGBT+. O powodach sprzeciwu związków zawodowych wobec takiej propozycji mówi ich szef zakładowej „Solidarności” Bogusław Jurgielewicz.

O powodach swojego zwolnienia po sprzeciwie wobec promocji ideologii LGBT w jednej z szwedzkich sieci handlowych anonimowo mówi zwolniony. Sprawę dyskryminacji chrześcijan na różnych płaszczyznach komentuje Piotr Lisiewicz (Gazeta Polska). ZWIŃ