serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Minęła dwudziesta  25.07.2018

– Na wspólną politykę rolną Unia Europejska wydaje 50 proc. swojego budżetu. Ojcowie założyciele wiedzieli...

Minęła dwudziesta 

25.07.2018

– Na wspólną politykę rolną Unia Europejska wydaje 50 proc. swojego budżetu. Ojcowie założyciele wiedzieli... ROZWIŃ

– Na wspólną politykę rolną Unia Europejska wydaje 50 proc. swojego budżetu. Ojcowie założyciele wiedzieli bez silnego rozwoju i zapewnienia dostatecznej ilości i dostępności żywności nie będzie silnej Unii – uważa b. minister rolnictwa Gabriel Janowski. Pod Senatem, podczas protestu w obronie sądów, aktorka Dorota Stalińska miała krytykować wniosek rządu w Unii w sprawie funduszy na walkę z suszą na wsi.

Senat odrzucił prezydencki wniosek w sprawie referendum konstytucyjnego o zmianie konstytucji. 10 senatorów PiS było za, 50 wstrzymało się, a 30 z Platformy głosowała przeciw. Senatorowie PiS tłumaczyli, że niefortunny był termin głosowania w 100-lecie niepodległości, a sama idea jest bardzo interesująca. Politycy komentują również protesty w obronie sądów i konflikt polityczny opozycji z rządzącą większością. Gośćmi programu są Marek Pęk (PiS), Jerzy Jachnik (Kukiz’15) i Jan Filip Libicki (niezrzesz.)

Sąd Apelacyjny w Szczecinie odrzucił zażalenie prokuratury na zwolnienie z aresztu podejrzanego w aferze melioracyjnej sekretarza Platformy Stanisława Gawłowskiego. Oznacza to, że pozostanie na wolności. Tymczasem na jaw wyszły kolejne informacje w sprawie apartamentu w Chorwacji, niskich zarobków teściowie pasierba, którzy apartament kupili i dziwnych przelewach finansowych z kont rodziny Gawłowskiego. P sprawie mówi Tomasz Duklanowski (Radio Szczecin).

Wydarzenia w kraju w sprzeczce Michała Rachonia z piosenkarzem Andrzejem Rosiewiczem. ZWIŃ