serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Minęła dwudziesta  24.07.2017

– Reforma sądów jest konieczna. Chcemy państwa prawa, a nie państwa prawników. To postulaty, z...

Minęła dwudziesta 

24.07.2017

– Reforma sądów jest konieczna. Chcemy państwa prawa, a nie państwa prawników. To postulaty, z... ROZWIŃ

– Reforma sądów jest konieczna. Chcemy państwa prawa, a nie państwa prawników. To postulaty, z których nie zrezygnujemy. Mamy stabilną większość. Nie ulegniemy naciskom. Zrealizujemy nasz program – zapowiedziała premier Beata Szydło. - Wierzę, że w możliwe krótkim terminie poprawione ustawy zostaną przez polski parlament uchwalone i mądra, propaństwowa, a przede wszystkim prospołeczna reforma wymiaru sprawiedliwości stanie się faktem – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Decyzję prezydenta o zawetowaniu ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa komentują Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska), Grzegorz Jankowski (Polskie Radio 24) i Wojciech Wybranowski (Do Rzeczy).

O konieczności reformy sądownictwa i wpływie protestów społecznych na decyzję prezydenta o wecie wobec ustaw tę reformę wprowadzających mówi Kornel Morawiecki (Wolni i Solidarni).

Czy wymiar sprawiedliwości zmienił się po 1989 r.? Na ile konieczna jest reforma sądownictwa? Gośćmi programu są Ewa Stankiewicz (Gazeta Polska), Roman Sklepowicz (Stowarzyszenie Poszkodowanych przez System Bankowy i Prawny) i Eugeniusz Szostak (Centrum Ścigania Zbrodni Komunistycznych). ZWIŃ

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy