serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Minęła dwudziesta  21.02.2019

Szef rady Europejskiej Donald Tusk przyznał, że jest zaangażowany w walkę polityczna w Polsce, choć...

Minęła dwudziesta 

21.02.2019

Szef rady Europejskiej Donald Tusk przyznał, że jest zaangażowany w walkę polityczna w Polsce, choć... ROZWIŃ

Szef rady Europejskiej Donald Tusk przyznał, że jest zaangażowany w walkę polityczna w Polsce, choć zarzekał się, że będzie apolityczny wobec wszystkich państw Unii Europejskiej. To nie pierwszy raz kiedy zmieniał zdanie wobec swoich wcześniejszych deklaracji. Czy po przyznaniu się do zaangażowania w polski spór polityczny i kampanie wyborczą nie powinien podać się do dymisji? Gośćmi programu są Jadwiga Wiśniewska (PiS) i Bogusław Liberadzki (SLD).

W nocy grupa aktywistów z Warszawy obaliła pomnik kapelana Solidarności ks. Henryka Jankowskiego. Uzasadniali to podejrzeniami prałata o czyny pedofilskie. W tym czasie w Watykanie rozpoczęła się konferencja dotycząca walki z seksualnym wykorzystywaniem dzieci. Sprawę komentują Marek Markiewicz (adwokat) i Krzysztof Dośla (szef gdańskiej Solidarności).

Czy zaangażowanie polityczne Donalda Tuska po jednej ze stron politycznego sporu nie tylko w Polsce, nie prowadzi do konfliktu interesów? Jaki może mieć to wpływ na działalność instytucji europejskich? Oceniają Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska) i Andrzej Stankiewicz (onet.pl).

O kryzysie dyplomatycznym po wypowiedzi szefa izraelskiej dyplomacji Israela Katza o polskim antysemityzmie i współodpowiedzialności za Holocaust mówi izraelski publicysta Eli Barbur (Telawiw On Line). ZWIŃ