serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Minęła dwudziesta  21.01.2018

Polskie władze mówią stanowcze „NIE” wobec propagowania nazizmu. To reakcja na reportaż jednej z komercyjnych...

Minęła dwudziesta 

21.01.2018

Polskie władze mówią stanowcze „NIE” wobec propagowania nazizmu. To reakcja na reportaż jednej z komercyjnych... ROZWIŃ

Polskie władze mówią stanowcze „NIE” wobec propagowania nazizmu. To reakcja na reportaż jednej z komercyjnych stacji telewizyjnych. W związku z doniesieniami medialnymi, prokurator generalny Zbigniew Ziobro polecił Prokuraturze Regionalnej w Katowicach wszczęcie śledztwa ws. publicznego propagowania faszyzmu i posiadania przedmiotów związanych z taką symboliką przez organizację „Duma i Nowoczesność”. – Dobrze, że pojawia się takie zdecydowane potępienie, bo z ekstremizmem trzeba walczyć. Nie możemy robić jednak z tego takiej afery, jaką się próbuje, bo to nie jest zjawisko powszechne w naszej ojczyźnie – podkreśliła Małgorzata Gosiewska (PiS). – Wierzę głęboko, że władze podejmą stosowne działania, żeby wyjaśnić tę sprawę. Ona nie jest przypadkowa. Warto takie grupy likwidować w zarodku – skomentował Sławomir Potapowicz (Nowoczesna). O sprawie dyskutują również Zbigniew Gryglas (Porozumienie) i Paweł Szramka (Kukiz'15). Politycy dyskutują również o najnowszym sondażu poparcia dla partii, w którym PiS ma 44 proc., PO - 15, Nowoczesna - 6, Kukiz'15 - 5 i PSL - 4 oraz rozmowie ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza z wiceszefem Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem.

W drugiej części programu o informacjach onet.pl, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz chciała prywatyzować grunty przeznaczone pod budowę dróg, zatok przystankowych i chodników. Korespondencja w tej sprawie między urzędnikami ma być w rękach komisji ds. reprywatyzacji. Komentują Sebastian Kaleta (Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji) i Wojciech Kwilecki (Polskie Towarzystwo Ziemiańskie).

Na koniec o ofensywie dyplomatycznej rządu, relacjach z zagranicą i międzynarodowej pozycji Polski dyskutują prof. Artur Wróblewski (amerykanista) i Jerzy Haszczyński (Rzeczpospolita). ZWIŃ