serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Minęła dwudziesta  20.06.2018

Komisja Europejska 26 czerwca będzie domagała się zmian w ustawach reformujących polskie sądownictwo, Chce m.in....

Minęła dwudziesta 

20.06.2018

Komisja Europejska 26 czerwca będzie domagała się zmian w ustawach reformujących polskie sądownictwo, Chce m.in.... ROZWIŃ

Komisja Europejska 26 czerwca będzie domagała się zmian w ustawach reformujących polskie sądownictwo, Chce m.in. zmian w ustawach o Sądzie Najwyższym, ustroju sądów i Krajowej Radzie Sądownictwa oraz przywróceniu niezależności Trybunału Konstytucyjnego. W innym przypadku zamrożone zostaną środki z przyszłego wieloletniego budżetu Unii Europejskiej dla naszego kraju, o czym powiedział kandydat opozycji na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski. Pieniądze zostaną odmrożone kiedy PO wróci do władzy. O relacjach Polski z Brukselą dyskutują Jadwiga Wiśniewska (PiS), Agnieszka Ścigaj (Kukiz’15) i Dobromir Sośnierz (Wolność).

Brak porozumienia z Unią w sprawie reformy sądownictwa w Polsce i zarzuty o niewystarczające ustępstwa rządu w tej sprawie wobec Brukseli. Kumu opłaca się spór o praworządność z odebraniem i zamrożeniem pieniędzy w tle? Oceniają Bartosz Węglarczyk (onet.pl) i Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska).

Ambasadorowie państw Unii Europejskiej spotkali się w sprawie budowy gazociągu Nord Strem 2 po dnie Bałtyku. Przeciw protestują Polska i państwa bałtyckie. Lobbują niemieckie koncerny i rosyjscy funkcjonariusze. Jak wygląda aktywność kremlowskich służb w tej sprawie? Wyjaśniają Grzegorz Kuczyński, autor książki „Jak zabijają Rosjanie’” oraz Jens Hovsgaard, autor duńskiego bestselleru „Szpiedzy, których przyniosło ocieplenie”.

– Krystyna Janda wylewa swój żal i gniew, że Polacy się jednoczą, tworzą wspólnotę i wspierają sportowców. Ona tego nie cierpi. Kibice byli, są i będą, a od starożytności cywilizacja rozwijała się na stadionach – mówi Jan Pietrzak o wypowiedzi aktorki, która krytykowała polskich kibiców. Komentuje również mundial oraz wydarzenia polityczne w kraju. ZWIŃ