serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Minęła dwudziesta  20.01.2018

Mieczysław Baszko opuścił klub PSL i przeszedł do Porozumienia Jarosława Gowina. Może to skutkować utratą...

Minęła dwudziesta 

20.01.2018

Mieczysław Baszko opuścił klub PSL i przeszedł do Porozumienia Jarosława Gowina. Może to skutkować utratą... ROZWIŃ

Mieczysław Baszko opuścił klub PSL i przeszedł do Porozumienia Jarosława Gowina. Może to skutkować utratą klubu poselskiego. W Kraśniku ludowcy rozpoczęli ,kampanię przed wyborami samorządowymi i przedstawili swój program. Zmiany na scenie politycznej komentują Piotr Zgorzelski (PSL), Krzysztof Gawkowski (SLD), Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15) i Dominik Tarczyński (PiS).

W Senacie zapadła decyzja w sprawie Stanisława Koguta. Senator PiS nie zostanie zatrzymany i tymczasowo aresztowany. Przeciw wnioskowi prokuratury głosowało 37 senatorów, za – 32. 19 senatorów wstrzymało się od głosu. – Rekomendacja władz klubu senatorskiego PO sugerowała wstrzymanie się w głosowaniu w sprawie Stanisława Koguta. Uznaliśmy, że jest to sprawa PiS-u. Jeśli ma dwie trzecie większości w izbie, niech załatwi sprawę we własnym gronie – powiedział Jan Filip Libicki (PO), komentując głosowanie. – Klub senatorski PiS podzielił się w tej kwestii. Głosowałem za tym, by sąd podjął decyzję w sprawie Koguta. Część senatorów PiS miała jednak bardzo poważne argumenty, polegające na tym, że postanowienie prokuratora było źle przygotowane – zaznaczył Jan Żaryn (Prawo i Sprawiedliwość).

Na koniec o wizycie sekretarza stanu USA Rexa Tillersona w Warszawie. Komentują Adrian Stankowski (Gazeta Polska), Mateusz Baczyński (onet.pl) i Roman Mańka (Fundacja FIBRE). ZWIŃ