serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Minęła dwudziesta  16.01.2018

Komisja weryfikacyjna zajęła się sprawą kamienicy przy ul. Łochowskiej 38, na której ustalono kuratora na...

Minęła dwudziesta 

16.01.2018

Komisja weryfikacyjna zajęła się sprawą kamienicy przy ul. Łochowskiej 38, na której ustalono kuratora na... ROZWIŃ

Komisja weryfikacyjna zajęła się sprawą kamienicy przy ul. Łochowskiej 38, na której ustalono kuratora na właściciela Józefa Pawlaka, Polaka żydowskiego pochodzenia. Mężczyzna w chwili zwrotu miałby 128 lat. Wyznaczony przez urzędników kurator, b. dyrektor biura prawnego Służby Kontrwywiadu Wojskowego, miał sprawdzić, czy dawny właściciel żyje. Ostatecznie zwrot kamienicy zablokował burmistrz Pragi-Południe. O nieprawidłowościach wykrywanych przez komisję reprywatyzacyjną mówi jej szef Patryk Jaki.

Zbigniew Lichowski, kurator ustanowiony przez sąd na kamienicy przy Łochowskiej, przyznał, że pracował w służbach specjalnych, a jego mocodawcy o wszystkim wiedzieli i godzili się na jego działania przy reprywatyzacji warszawskich kamienic. Jak nieprawidłowości przy przejmowaniu nieruchomości oraz kryzysie opozycji po głosowaniach aborcyjnych dyskutują Jan Filip Libicki (PO), Marek Pęk (PiS), Marek Sowa (Nowoczesna) i Paweł Bejda (PSL).

Na koniec apel Krajowej Rady Sądownictwa i gróźb pod adresem sędziów w przypadku ich zgody na kandydowanie do nowego składu KRS. Bojkot wyboru sędziów ogłosiły Platforma i Nowoczesna. Komentują Jerzy Jachowicz (Sieci), Adrian Stankowski (Gazeta Polska) oraz Cezary Krysztopa (tygodnik Solidarność). ZWIŃ