serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Minęła dwudziesta  11.07.2018

Sławomir Cenckiewicz, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego opublikował dokumenty z IPN świadczące, że p.o. I prezesa...

Minęła dwudziesta 

11.07.2018

Sławomir Cenckiewicz, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego opublikował dokumenty z IPN świadczące, że p.o. I prezesa... ROZWIŃ

Sławomir Cenckiewicz, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego opublikował dokumenty z IPN świadczące, że p.o. I prezesa Sądu Najwyższego służył w Wojskowej Służbie Wewnętrznej czyli części aparatu represji PRL, co miał zataić w swoim oświadczeniu lustracyjnym. Wcześniej media ujawniły, że zasiadł w składach sądów w okresie stanu wojennego. O dokumentach dotyczących sędziego Iwulskiego mówi Sławomir Cenckiewicz.

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z prezydentem USA Donaldem Trumpem podczas szczytu NATO w Brukseli. Wcześniej Trump ostro skrytykował Niemcy i część państw europejskich za niewywiązywanie się z zapisów o finansowaniu obronności na poziomie 2 proc. PKB oraz robienie interesów z Rosją. Wskazywał Polskę jako przykład państwa, które stara się uniezależnić od Moskwy. Tuż po szczycie ma dojść do spotkania na szczycie Trump – Władimir Putin. Komentują Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska) i Piotr Semka (Do Rzeczy).

O echach szczytu korespondenci TVP Dominika Ćosić z Brukseli Zuzanna Falzmann z Waszyngtonu, Cezary Gmyz z Berlina i Tomasz Jędruchów z Moskwy.

Dokumenty dotyczące sędziego Józefa Iwulskiego oraz 75. Rocznicę „krwawej niedzieli” podczas rzezi wołyńskiej oceniają posłowie Jacek Wilk (niezrzesz.) i Artur Soboń (PiS).

Sąd Okręgowy w Szczecinie zdecydował, że sekretarz generalny PO podejrzany w sprawie afery melioracyjnej Stanisław Gawłowski może opuścić areszt, jeśli w ciągu 14 dni wpłaci 500 tys. zł kaucji, jednocześnie podtrzymując wszystkie dotychczasowe ustalenia sądu aresztowego. O nowych okolicznościach sprawy mówi Tomasz Duklanowski (Radio Szczecin).

O wydarzeniach politycznych i społecznych Michał Rachoń w sprzeczce z satyrykiem Janem Pietrzakiem. ZWIŃ