serwisy tvp

Ze względów licencyjnych materiał jest niedostępny w Twoim kraju

Użytkowniku,

Wygląda na to, że używasz dodatku do swojej przeglądarki, który blokuje reklamy.
Aby móc oglądać materiał prosimy o jego wyłączenie.
Dziękujemy! Redakcja TVP VOD

Minęła dwudziesta  10.10.2018

Ukazał się raport Fundacji Bertelsmanna na temat stanu demokracji. Wg niego Polska spada w rankingu...

Minęła dwudziesta 

10.10.2018

Ukazał się raport Fundacji Bertelsmanna na temat stanu demokracji. Wg niego Polska spada w rankingu... ROZWIŃ

Ukazał się raport Fundacji Bertelsmanna na temat stanu demokracji. Wg niego Polska spada w rankingu demokracji. Wśród 41 krajów OECD i UE zajmuje. 37 miejsce. O wynikach rankingu i samej fundacji rozmawiają: Andrzej Rozpłochowski (działacz opozycji niepodległościowej w PRL, współtwórca śląskiej „Solidarności”), mecenas Marek Markiewicz (adwokat) i Piotr Lisiewicz( tygodnik „Gazeta Polska”, portal „niezależna.pl”).

W drugiej części programu Robert Biedroń, prezydent Słupska m.in. o problemach prezydenta Legionowa, reformie samorządowej i sytuacji w sądownictwie.

O problemach z prawem prezydentów miast, którzy ubiegają się o reelekcję. Przykładem prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, skazana za poświadczenie nieprawdy. O wyborach samorządowych i raporcie Bertelsmanna dyskutują kandydat PiS na prezydenta Łodzi Waldemar Buda i Jerzy Jachnik (Kukiz’15).

Czy „Chór Aleksandrowa”, jednostka rosyjskiej armii powinien wjeżdżać do Polski? Czy stwarza zagrożenie dla Polski? Ocenia Marcin Rej, autor bloga „Rosyjska V kolumna”.

Na koniec o bieżących wydarzeniach Michał Rachoń w sprzeczce z satyrykiem Janem Pietrzakiem.

W programie również briefing prasowy szefa sztabu PiS Tomasza Poręby i kandydata na prezydenta Warszawy Patryka Jakiego w sprawie dzikiej reprywatyzacji. ZWIŃ